Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje instrukcji uzupelniania tonera do Epson C1100

20 Lis 2005 08:31 3037 6
  • Poziom 11  
    Poszukuje instrukcji do uzupelniania tonera w drukarce Epson Aculaser C 1100. Prosze takze o opinie i doswiadczenia na temat uzupelniania tej drukarki
  • Poziom 11  
    Po co instrukcja ,przekręcasz toner i masz dziurkę gdzie można wsypać proszek , włożyć tam lejek albo coś ......Gorzej wygląda z chipem do tego tonera , zużyty toner nie ruszy bez wymiany chipa który kosztuje 70 zł brutto a były po 88 zł :)
    A z tego co wiem nikt nie wie jak zresetować taki chip sam szukam takiej możliwości już od miesięcy :(
  • Poziom 11  
    A po drugie nie proponuje uzupełniać tych tonerów ja uzupełniałem 2 razy w końcu drukarkę szlak trafił :( tzn .nawet gdy kupiłem nowy oryginalny toner drukarka wciąż pokazuje replace toner K ;((
  • Poziom 27  
    W tych drukarkach oprócz tonera powinno dodać
    się developer.
  • Poziom 11  
    no właśnie a propo developera dziś w serwisie epsona dowiedziałem się ze mam zasypany developer i dlatego drukarka nie rusza :(( czy ktoś wie czy taki developer można wyczyścić ?? bo nowy kosztuje ok 400 zł :(( a tak wogule to jak to wymontować z epsona c1100 ?? jakaś serwisówka ??

PS INSTRUKCJE regeracji tonera dodałem do działu INSTRUKCJE !!
  • Poziom 16  
    Wyciągnij toner co do którego chcesz wymienić / wyczyścić developer. Zamknij przedną klapkę a otwórz górną, wyjmij moduł transferu. Teraz możesz spokojnie obracać "karuzelą" z tonerami (nie dotykaj wałków magnetycznych bo będzie więcej czyszczenia :) ) dojedziesz do momentu w którym zobaczysz puste miejsce po wyjętym tonerze. Można odkręcić listwę metalową z czujnikiem optycznym, będzie więcej miejsca (niekoniecznie). Przypatrz się uważnie - po lewej stronie mamy śrubkę przykręconą do metalwego trzymaka, trzeba ją odkręcić i ostrożnie wyjąć śrubkę razem z trzymakiem. Po prawej stronie jest plastikowy biały zaczep - ma taki malutki ząbek który należy podważyć i można go wyciągnąć (również bardzo ostrożnie). Teraz masz developer "luzem", wyciągamy go zaczynając od prawej strony. Rozebranie developera do odkręcenie śrubek z listwy nakładającej i wymontowanie jej (z jednej strony jest regulacja odległości listwy od wałka), oraz jednej śrubki z jednej strony i trzech z drugiej. Przy wyjmowaniu wałka magnetycznego uważaj - z jego jednej strony jest łożysko kulkowe, można uszkodzić jeśli będzie użyte za dużo siły. Agawa chwali się ze ma odpowiednie proszki do tego - dwuskładnikowe, już wymieszane - zamówię i sprawdzę co wyjdzie z tego. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam !
    Właśnie wyczyściłem developer tzn rozebrałem tak jak napisałeś z tego developera wysypałem cały tusz złożyłem , włożyłem nowy oryginalny toner i dalej drukarka pokazuje REPLACE TONER K ale coś mi się wydaje że drukarka zapełniła developer tym oryginalnym tonerem i teraz chyba będę musiał znowu kupić nowy toner :) ale pytanie czy drukarka ruszy ??

OPPS przepraszam drukarka pokazuje READY LOL sam się zdziwiłem !!

Lecz niestety mam chyba do wymiany ten developer bo na wałek magnetyczny słabo się nanosi zasypka i ogólnie wychodzą brudne kartki :(