logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Man TGX 440 Euro 6: Brak mocy, słaba reakcja na gaz, wysokie ciśnienie ładunku - co sprawdzić?

jankowalskixd89 25 Lut 2023 18:28 2010 5
REKLAMA
  • #1 20458148
    jankowalskixd89
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    Witam, brak mocy, słaba reakcja na gaz, pompowtryskiwacze sprawdzone, wszystko w porządku. Szyba paliwowa sprawdzona podaje prawidłowe ciśnienie. Ciśnienie paliwa też jest w porządku, zawór egr działa, układ adblue czyszczony. Samochód gorzej chodzi niż Man 440 euro 5. Co można jeszcze sprawdzić? Jedyny błąd to wysokie ciśnienie ładunku (wtrysk Diesel) diagnozowane texa.
  • REKLAMA
  • #2 20458190
    marcos5
    Poziom 24  
    Posty: 509
    Pomógł: 67
    Ocena: 150
    Dobrym zwyczajem jest podać kod błędu, zapewne temat jest dobrze znany na forum.
  • REKLAMA
  • #3 20458244
    Szymcio_99
    Poziom 12  
    Posty: 61
    Pomógł: 1
    Ocena: 32
    Warto na samym początku ściągnąć klapę zaworową i sprawdzić jakie są luzy na zaworach.
    Często o tym się zapomina a one mają później duży wpływ na moc silnika.
  • REKLAMA
  • #4 20458263
    jankowalskixd89
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    >>20458190
    Monitorowanie ciśnienia ładunku (Wysokie ciśnienie) texa w tym przypadku nie podaje żadnego kodu. W innym Manie mam problem z komunikacja can i tam akurat podaje kod błędu 4374 fmi:8 (którego tutaj na forum akurat nie mogłem znaleźć)
  • REKLAMA
  • #5 20458322
    darfur5
    Poziom 35  
    Posty: 2112
    Pomógł: 267
    Ocena: 1709
    A moje tłumaczenie tego błędu jest takie; przekroczono limit czasu dla komunikatu odbioru CAN AT10GC2. FMI 08; nieprawidłowy sygnał.
REKLAMA