Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1.9 TDI nie grzeją świece żarowe

22 Lis 2005 11:31 12029 12
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z seatem jak w temacie. Na świecach przy temp. zewnętreznej około 0°C nie ma napięcia samochód ciężko pali. Wykonałem test elementów wykonawczych i przy sprawdzaniu przekaźnika świec żarowych napięcie na świecach jest, przy ściągnietym przewodzie czujnika temp. silnika też grzeją, czujnik temp. potraktowany dwutlenkiem wegla zapięty przewód świece grzeją.
    Właściciel samochodu twierdzi że wcześniej tak nie było że py temp. 0°C żwiece grzały. Co z tym zrobić co może być nie tak, czy też może tak ma być
  • Poziom 14  
    Uszkodzony czujnik temperatury lub przekaźnik, który ma człon do pomiaru temperatury i w zależności od temperatury ustawianie czasu grzania świec.
    Proponuję zadobyć charakterystykę czujnkika i sprawdzić opór w określonych temperaturach. Jak będzie poprawnie to prawdopodobnie przekaźnik do wymiany - też można go sprawdzić podłączając potencjometr lub wymagane opory.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    w tych modelach cilnika świece zaczynaja grzać tak ok temp.+5 stopni

jak odpinasz czujnik to temp spada na -40 i załączy tobie świece

Sprawdz auto tak porównaj po nocnym postoju dwie tęperatury zasysanego powietrza (bedzie to temp otoczenia) oraz temp. silnika muszą być prawie identyczne jeśli odbiega od normy zbyt wiele wymień czujnik temp silnika
  • Poziom 12  
    Czyjnik temperatury wymieniłem zapomniałem napisać wcześniej. Swiece zaczynają grzać ale przy ujemnej temperaturze, nie podam dokładnie jakiej, bo nie sprawdzałem jaka jest po schłodzeniu czujnika temperatury dwutlenkiem , wiem natomiast że przy temperaturach jakie są od paru dni na zewnątrz nie grzeją, a auto stoi na powietrzu
  • Poziom 21  
    Porównaj te dwie temperatury co pisałem wyżej.
  • Poziom 12  
    Ok sprawdze te tempoeratury ale dopiero w przyszłym tygodniu bo narazie autko pojechało w trase
  • Poziom 24  
    Mała ingerencja w przekaźnik sterujący i będa grzały już od +5 stopni.
    Wystarczy podmienić jeden kondensator w tym przekaźniku.
  • Poziom 21  
    Od +5 stopni to powinny one grzać fabrycznie
  • Poziom 12  
    Czujnik ok sprawdzałem temp. po nocy są bardzo zbliżone. Mam pytanie gzie ten przekaźnik się znajduje w którym tzeba zmienić kondensator dodam że auto jest z 2000r
  • Poziom 21  
    Wymieniając Kondensator to wydłużysz tylko czas grzania świecy a u ciebie nie ma najprawdopodobniej sterowania z kompa i wymiana kondensatora nic ci nie da
  • Poziom 12  
    sprawdziłem temp. silnika po odpięciu czujnika i jest +20°C czyżby komp padł
  • Poziom 21  
    Jak odłączyłeś czujnik masz +20 po odłączeniu czujnika temperaturę komp widzi wtedy przerwę w układzie i przyjmuje temperaturę paliwa a więc to co widziałeś te +20 to temperaturę paliwa napewno odłączyłeś na ciepłym silniku?

A czy po odłączeniu czujnika świece grzały?
  • Poziom 12  
    tak po odłączeniu grzeją