Witam.
Mieszkam w Krakowie na os. Oświecenia na Mistrzejowicach. Mux 1, 2, 3(lub z Krzemionek - nie jestem pewien), 4, 6 oraz 8 odbieram z chorągwicy (16km do nadajnika od mojej lokalizacji).
Mux 1,2,3,4 i 6 odbieram na antenie - samoróbce bi-quad, wyliczonej pod te multipleksy - siła 90-100% jakość 100%.
Natomiast mux 8 próbowałem odebrać na samym dipolu ax80. Podpiąłem ax80 do bi-quad'a no i pojawiły się kanały z mux'a 8 - siła ok. 90% jakość 25-40%.
No i tutaj jest właśnie problem - kanały tną co chwilę i pojawia się pikseloza na ekranie. Mieszkanie znajduje się na 8 piętrze, a balkon "wychodzi" na stronę z nadajnikiem, ale jakieś ok. kilkadziesiąt metrów przed moim blokiem/ balkonem stoi 11-piętrowy blok, który całkowicie stoi na linii z nadajnikiem.
Kupiłem kiedyś z ciekawości takie badziewko Emmerson ANTV-120V co jest na pasmo VHF. Zysk ma podobno 12dB - oczywiście wątpię w takie informacje od producenta.
Po wypróbowaniu tego to Emmerson'a siła skoczyła do 95% ale jakość dalej podobnie (max 45%). Tak na marginesie to w ogóle mi nie odpowiada wielkość tego ustrojstwa (długość 140cm) . Sam balkon ma 150cm długości.
Od czego w ogóle zależy ta "jakość"
Jako ciekawostkę dodam że na samym bi-quadzie siłę na mux 8 pokazuję 90% ale jakość 0%
I tutaj pytanie do was czy da się w mojej lokalizacji odebrać kanały z muza 8 tak żeby dało się je oglądać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Mieszkam w Krakowie na os. Oświecenia na Mistrzejowicach. Mux 1, 2, 3(lub z Krzemionek - nie jestem pewien), 4, 6 oraz 8 odbieram z chorągwicy (16km do nadajnika od mojej lokalizacji).
Mux 1,2,3,4 i 6 odbieram na antenie - samoróbce bi-quad, wyliczonej pod te multipleksy - siła 90-100% jakość 100%.
Natomiast mux 8 próbowałem odebrać na samym dipolu ax80. Podpiąłem ax80 do bi-quad'a no i pojawiły się kanały z mux'a 8 - siła ok. 90% jakość 25-40%.
No i tutaj jest właśnie problem - kanały tną co chwilę i pojawia się pikseloza na ekranie. Mieszkanie znajduje się na 8 piętrze, a balkon "wychodzi" na stronę z nadajnikiem, ale jakieś ok. kilkadziesiąt metrów przed moim blokiem/ balkonem stoi 11-piętrowy blok, który całkowicie stoi na linii z nadajnikiem.
Kupiłem kiedyś z ciekawości takie badziewko Emmerson ANTV-120V co jest na pasmo VHF. Zysk ma podobno 12dB - oczywiście wątpię w takie informacje od producenta.
Po wypróbowaniu tego to Emmerson'a siła skoczyła do 95% ale jakość dalej podobnie (max 45%). Tak na marginesie to w ogóle mi nie odpowiada wielkość tego ustrojstwa (długość 140cm) . Sam balkon ma 150cm długości.
Od czego w ogóle zależy ta "jakość"
Jako ciekawostkę dodam że na samym bi-quadzie siłę na mux 8 pokazuję 90% ale jakość 0%
I tutaj pytanie do was czy da się w mojej lokalizacji odebrać kanały z muza 8 tak żeby dało się je oglądać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.