logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Wymiana oświetlenia rejestracji na LED w Clio 4 - kompletne lampki nie działają, przyczyna?

daria8810 25 Kwi 2023 09:15 2448 15
REKLAMA
  • #1 20554460
    daria8810
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    Witam. Chciałbym się zapytać jak to jest z wymianą oświetlenie na LED przy tablicy rejestracyjnej. Posiadam Clio 4 i zakupiłem całe kompletne lampki LED lecz nie działają. Stare oświetlenie działa lecz LED w ogóle. Czy ma to związek z poborem prądu? Chodzii o to że ledowe mogą pobierać mniej? Zastanawiam się nad wymianą samej żarówki na LED ale nie wiem czy nie będzie podobna sytuacja 🤔
  • REKLAMA
  • #2 20554470
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 20554474
    James596
    Poziom 29  
    Posty: 1840
    Pomógł: 139
    Ocena: 531
    Zamień przewody odwrotnie.
    P.S. Oświetlenie LED-owe tablicy to szmelc, z daleka nie da się rozczytać tablic, bo widać tylko dwie "plamy" światła.
  • #4 20554476
    daria8810
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    No właśnie stare działają a te ledowe nie. Nie ma tam innej kombinacji z podpiecieme. Wtyczka w wtyczkę i tyle. Ktoś pisał że na włączonym oświetleniu mogę spróbować 🤔 nie wiem nie czaje tematu. Normalnie niby powinno być wszystko ok a tu lipa

    Dodano po 1 [minuty]:

    Czyli że co zamienić plus z minusem?
  • #5 20554482
    James596
    Poziom 29  
    Posty: 1840
    Pomógł: 139
    Ocena: 531
    Tak, dla żarówki polaryzacja +/- nie ma znaczenia, dla LEDów już tak. Może chińczyk w fabryce podłączył odwrotnie i nie świecą...
  • #6 20554492
    daria8810
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    Ach ok. Będę dziś próbował tak zrobić. Napisze co i jak i czy dało radę. No jeśli chodzi o Chińczyków to na bank tak było.
    Temat może banalny ale mimo wszystko dzięki bardzo za podpowiedź. 👍🏻
  • REKLAMA
  • #7 20554547
    sq3evp
    Poziom 39  
    Posty: 6570
    Pomógł: 219
    Ocena: 873
    Kupiłeś bubel - też mam LED w rejestracji, ale moje mają mostek co pozwala na dowolne włożenie w gniazdo.
    U Ciebie może ważna jest polaryzacja zasilania?
    Zobacz czy świecą poza autem - CLIO IV raczej nie odcina zasilania jeżeli to nie sa LED dostosowane do CAN.
  • #8 20554578
    daria8810
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    Dziś zamienię polaryzację i zobaczymy co będzie

    Dodano po 10 [godziny] 11 [minuty]:

    Witam ponownie. Tak jak pisałem zamieniłem polaryzację i dalej dupa. A więc wróciłem do poprzedniego ustawienia. Lampki poza autem świeca bo sprawdzałem obie. Czyli wina kostki przy aucie(tylko że stare świeciły) albo kostki przy nowych lampkach. Okazało się że faktycznie chiński bubel. Wtyczka wchodziła we wtyczkę idealnie ale bolce nie wchodziły w te dziurki co powinny. Trzeba było nagiąć oba bolce albo pod kątem wkładać w wtyczkę w kostkę żeby bolce "pasowały" w odpowiednie dziury. Ogólnie nie polecam tanich chińskich ledow. Szkoda czasu i nerwów. dziękuję wszystkim za dobre rady i podpowiedzi. 👍🏻
  • #9 20555729
    sq3evp
    Poziom 39  
    Posty: 6570
    Pomógł: 219
    Ocena: 873
    Mi się udało kupić taki model, że weszły idealnie - miałem inne do porównania, na zdjęciu często trudno zauważyć ze sa źle wykonane.
  • #10 20555744
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Jedno tylko pytanie - po co?

    Moderowany przez CameR:

    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

  • REKLAMA
  • #11 20555791
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 20555808
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    johnny833 napisał:
    Chyba lubią się wyróżniać w tłumie.
    No faktycznie, jest się czym wyróżniać.
    johnny833 napisał:
    Chyba jedyny logiczny powód to topienie gniazda od zwykłej żarówki.
    A cóż tam za żarówka jest, żeby miała gniazdo stopić? Kilka watów?
  • #13 20555932
    grzeskk
    Poziom 35  
    Posty: 2197
    Pomógł: 320
    Ocena: 729
    Przyczyną jest pomiar prądu przez komputer i wyłącza podświetlenie całkiem. To samo miałem w Astrze H, działała jedna żarówka z LEDem, dwa LEDy już nie.
  • #14 20557095
    sq3evp
    Poziom 39  
    Posty: 6570
    Pomógł: 219
    Ocena: 873
    U mnie w Capturze 2013 mam całe oświetlenie w srodku na LED i jest ok.
    Rejestracja także sa 2 LEDy, tak ze nie może być pomiaru. LED wyglądają na takie realizowana w jednym czipie
  • #15 20557125
    ociz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 15844
    Pomógł: 1379
    Ocena: 3477
    balonika3 napisał:
    Jedno tylko pytanie - po co?

    Po to, żeby nikt za Tobą nie chciał w nocy jechać, i patrzeć na to wstrętne światło.
  • #16 20809277
    daria8810
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    Zwarcie w przewodach od oświetlenia rejestracji. Temat uważam za zamknięty. Dziękuję za rady pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zadał pytanie dotyczące wymiany oświetlenia rejestracji na LED w modelu Clio 4, ponieważ zakupione lampki LED nie działały, mimo że stare oświetlenie działało poprawnie. W dyskusji poruszono kwestie związane z polaryzacją zasilania LED-ów, co może być kluczowe, ponieważ LED-y wymagają poprawnego podłączenia (+/-). Użytkownik próbował zamienić przewody, ale problem okazał się wynikać z niskiej jakości chińskich lamp LED, które nie pasowały do gniazda. Inni uczestnicy dyskusji sugerowali, że przyczyną problemu może być również pomiar prądu przez komputer w samochodzie, który wyłączał oświetlenie, gdy nie były używane odpowiednie LED-y. Ostatecznie użytkownik zidentyfikował zwarcie w przewodach jako przyczynę problemu.
REKLAMA