Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie lasera CD

mlosse 09 Apr 2003 17:17 5894 7
    mlosse
    Level 13  
    Mam pytanie.
    Mój CDROM nie odczytuje niektórych płyt.
    Ktoś mi powiedział że może mieć zabrudzony laser.
    Podobno co jakiś czas trzeba wyczyścić laser w CD ROM.
    Czy to prawda?
    Jeśli tak to w jaki sposób?
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    Maniek8
    Level 15  
    Cześć
    Można czyścić z zachowaniem ostrożności. Używa się do tego spirytusu izopropylowego (propanol) i bibuł do czyszczenia szkieł optycznych. Na samym początku należy przedmuchać delikatnie powietrzem, a następnie rogiem nasączonej spirytusem bibuły od środka soczewki ruchem okrężnym na zewnątrz oczyszczać powierzchnię. Należy zwracać uwagą aby nie zetrzeć powloki refleksyjnej. Ja w ten sposób czyszczę i wszystko jest ok.
    misiek111
    Level 11  
    Równie dobrze to może być wina samego lasera, a dokładniej jego czułości!
    Pele
    Level 22  
    Jeżeli masz CD-ROM LG to czyszczenie raczej nic nie da.
    Dobre napędy ale ich rzywotność pozostawia wiele do życzenia..
    SPEAKERS_XP
    Level 24  
    Maniek8 wrote:
    Cześć
    Można czyścić z zachowaniem ostrożności. Używa się do tego spirytusu izopropylowego (propanol) i bibuł do czyszczenia szkieł optycznych. Na samym początku należy przedmuchać delikatnie powietrzem, a następnie rogiem nasączonej spirytusem bibuły od środka soczewki ruchem okrężnym na zewnątrz oczyszczać powierzchnię. Należy zwracać uwagą aby nie zetrzeć powloki refleksyjnej. Ja w ten sposób czyszczę i wszystko jest ok.

Nie wszyscy pewnie potrafia czyscic w ten sposob - wiaze sie z otwarciem cdka(chociaz wg mnie tylko ten sposob daje wymierne efekty). Mozna do tego uzyc plyty czyszczacej(mozna dostac za ok 20zl) chociaz ja osobiscie nie preferuje tego sposobu. Co do napedow LG to musze powiedziec ze jezeli masz naped 52x to mu juz nic nie pomoze:(
    Krawczak
    Level 31  
    Witam
    Osobiscie uzywam plynu AJAX do czyszczenia szkiel optycznych i sprerzonego powietrza ktory przedmochuje pryzmat sprobuj moze pomoze
    Pozdrowienia
    Jaco18
    Level 26  
    Nie czyście napędów powyżej x12 płytą czyszczącą bo tylko je do końca rozwalicie !!!!!!! Taka płyta jest pokryta włoskami i jeżeli taka np: 52 zacznie się rozpędzać z takim CD to rozwali laser i może uszkodzić jeszcze inne żeczy, wpadnie też pewnie w wibracje.
    krzysiek
    Level 27  
    autor zadal pytanie w jaki sposob wyczyscic laser bylo na forum juz tego duzo bardzo duzo propozycja dla autora o uzycie przycisku szukaj temat zamykam