Dzień dobry
Kilka lat borykam się z tym wzmacniaczem. Aż w końcu wziąłem go na stół.
Martwa cisza w głośnikach.
Na wyjściu
0.020mV AC
0.250mV DC
Rozpocząłem prace od pomiarów napięć na wejściu. No i znalazłem nieprawidłość
Mowa o płytce pierwszej
Proszę patrzeć na obSzar UL1111
Napięcia:
-T1 7,1V —7,13V
UL1111 numery nóżki
1: 6,8V
2: 0,1V
3: 0.8V
4: 0,1V
7: 7.14V
8: 0V
9: - 0,4V
10: 0
11 -0,4v
12 -0.4V
13.-14V (powinno być 7,8V)
14 0V
Napięcie płytki
1A 0V
2A 0V
3A -37V
4A 0,5v
5A 0,5v
6A 0V
1B 0V
2B 0V
3b 0V
4B 0,5V
5B 0V
6B 37V
W jednym kanale kiedyś wymieniłem UL1111 i dźwięk w głośniku był bardzo cichy. Ale 22nF wejściowy był chyba walnięty. Dalej nie sprawdzałem.
Pytanie czy wymiana samego UL rozwiąże problem??
Czy wymienić rezystor r4....
Napięcie ciut obniżone bo przez żarówkę
Proszę o pomoc i z góry dziękuje
Schemat od w-200 ale to prawie to samo

Dodano po 19 [minuty]:
Tutaj schemat blokowy od w-400

Dodano po 8 [minuty]:
Pomiary pierwszej płytki od lewej, oprócz nich są jeszcze tranzystory mocy i ty tyle
Kilka lat borykam się z tym wzmacniaczem. Aż w końcu wziąłem go na stół.
Martwa cisza w głośnikach.
Na wyjściu
0.020mV AC
0.250mV DC
Rozpocząłem prace od pomiarów napięć na wejściu. No i znalazłem nieprawidłość
Mowa o płytce pierwszej
Proszę patrzeć na obSzar UL1111
Napięcia:
-T1 7,1V —7,13V
UL1111 numery nóżki
1: 6,8V
2: 0,1V
3: 0.8V
4: 0,1V
7: 7.14V
8: 0V
9: - 0,4V
10: 0
11 -0,4v
12 -0.4V
13.-14V (powinno być 7,8V)
14 0V
Napięcie płytki
1A 0V
2A 0V
3A -37V
4A 0,5v
5A 0,5v
6A 0V
1B 0V
2B 0V
3b 0V
4B 0,5V
5B 0V
6B 37V
W jednym kanale kiedyś wymieniłem UL1111 i dźwięk w głośniku był bardzo cichy. Ale 22nF wejściowy był chyba walnięty. Dalej nie sprawdzałem.
Pytanie czy wymiana samego UL rozwiąże problem??
Czy wymienić rezystor r4....
Napięcie ciut obniżone bo przez żarówkę
Proszę o pomoc i z góry dziękuje
Schemat od w-200 ale to prawie to samo
Dodano po 19 [minuty]:
Tutaj schemat blokowy od w-400
Dodano po 8 [minuty]:
Pomiary pierwszej płytki od lewej, oprócz nich są jeszcze tranzystory mocy i ty tyle