Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektroniczny zapłon motorower Romet (chart) POMOCY

gregor_3 24 Nov 2005 22:52 6813 13
    gregor_3
    Level 11  
    Witam posiadam Rometa z elektronicznym zapłonem (brak przerywacza) mam problem z zapłonem (moduł "telpod gl133"). Ten motorower niema iskry impulsator działa cewki w magnecie tez dają prąd a cewkę wysokiego napięcia podłączyłem od ogara i tez nie było iskry, więc stawiam na moduł proszę o pomoc mam już schemat modułu tylko nie mam wartości elemętów. Kupiłem i wymnieniłem już nawet tyrystor w tym module, ale to nic niepomogło. Proszę o pomoc!!!

oto fotki tego modulu i motoroweru
    Attachments:
    kmx4
    Level 14  
    punkty za ściągnięcie zdjęć rometa i zapłonu? to chyba jakaś kpina? chcesz żeby ktoś ci pomugł a chcesz za to punkty.... godne pożałowania.....
    kmx4
    Level 14  
    juz czaje czemu są punkty, teraz dopiero zauwazylem.
    to dlatego ze plik jest taki duzy i serwer automatycznie ustawia punkty za wielkość pliku

P.S. muglbys mi wyslac te zdjecia na priwa
    gregor_3
    Level 11  
    moze bedzie prosciej kiedy podasz mi swój e-mail a ja wysle tobie zdięcia na e-mail ok???
    smyko
    Level 13  
    Witam ja w swoim charcie też nie mam iskry, jak sprawdziłeś te cewki od iskrownika i czy masz schemat tego modułu, a wogule to zrobiłeś już iskre w swoim??
    ziempiotr
    Level 17  
    wymień Kondensatory ja założyłem 2 od malucha wywaliłem ja na wierzch i chodzi
    magdamichał
    Level 11  
    a mozesz podac jakis schemat tego modulu co masz??
    bo tez mam rometa i che zrobic elektroniczny zaplon bo denerwuje mnie jak kondensator pada jak muchy.a ten modul dzala z aku czy bez??
    mietek1020
    Level 2  
    W tym module jest płytka z elektroniką i kondensator 1mikro.Kondensator jest ładowany napięciem z cewki zasilającej prawie 100v i rozładowanie jego następuje na cewkę wysokiego napięcia (uzwojenie pierwotne) i wtedy jest iskra na świecy. Cykl ten jest w czasie jednego obrotu wału korbowego.bardzo często kondensator dostaje przebicia i iskry brak. trzeba wymienić kondensator na większy 2do 3mikro 380 volt iskra jest wtedy dorodna.pierwszą próbę robiłem na kondensatorze od świetlówki. w sklepie elektrycznym kupiłem za 5 zł.taki kondensator i zamontowałem na zewnątrz układu.wszystko sprawne już kilka lat,a nie raz nowy moduł sezonu nie wytrzymał, kondensator padł. powodzenia w naprawie