logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6610 - który układ odpowiada za podświetlenie klawiatury i wyświetlacza?

piotras001 25 Lis 2005 16:08 1662 3
REKLAMA
  • #1 2025321
    piotras001
    Poziom 17  
    Posty: 287
    Pomógł: 11
    Ocena: 8
    Witam wszystkich mam problem otóż nie działa podświetlenie klawiatury i wyświetlacza w noki 6610 gniazdo wyswietlaacza jest ok wyświetlacz też ok płytka klawiatury też działa poprawnie w innej noki czy ktos wie jaki układ jest odpowiedzialny za podświetlenie ?
  • REKLAMA
  • #2 2025788
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  
    Posty: 995
    Pomógł: 26
    Ocena: 22
    Witam
    Na sam początek zmień 8 nóżkowy układ scalony jest zaraz na prawo od złącza klawiatury. Potem zmień cewke po drugiej stronie płyty tą zaraz obok żółtego kondensatora.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 2027120
    ftb
    Poziom 35  
    Posty: 2217
    Pomógł: 315
    Ocena: 100
    ee..tam po prawej str złącza X301 nic nie ma.Pewnie chodzi kol ShEvU_elektro o N300 ale jest on obok L300.Brak podświetlenia nie koniecznie musi oznaczać niepracującą przetwornicę.Często jest po prostu brak połączenia do lub w samym gnieżdzie LCD.Czy przetwornica działa to można sprawdzić przez pomiar napięcia nap na N300.

    ftb
    Załączniki:
    • 6610_lcd.zip (678.91 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 2027628
    piotras001
    Poziom 17  
    Posty: 287
    Pomógł: 11
    Ocena: 8
    Dzięki ftb miałeś racje L300 ceweczka miała przerwe po wymianie podświetlenie wróciło:D
REKLAMA