Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satka przez kartę DVB - jak się zabrać

mkaminski100 28 Nov 2005 21:44 17120 22
    mkaminski100
    Level 18  
    Mam kartę DVB PCI. Niestety nie posiadam wolnego talerza, ani osprzętu więc będę musiał wszystko kupić.
    Ponieważ jestem w tych temetach raczej zielony prosiłbym o praktyczne porady jak się do tego zabrać i co kupić by miec jak najwięcej możliwości.
    Jak wygląda sprawa z satelitami. Czy dobrze jest inwestowac w obrotnicę czy może na jednej satelicie jest większość stacji?
    No i chyba najważniejsze pytanie - stacje kodowane. Czy istnieje możliwość aby oglądać również i te standardowo niedostępne kanały? Miałem kiedyś Cyfrę, ale dla jednego czy dwóch lepszych programów nie chcę płacić po kilkadziesiąt złotych.
    MieteX 2005
    Level 15  
    mkaminski100 wrote:
    Mam kartę DVB PCI. Niestety nie posiadam wolnego talerza, ani osprzętu więc będę musiał wszystko kupić.
    Ponieważ jestem w tych temetach raczej zielony prosiłbym o praktyczne porady jak się do tego zabrać i co kupić by miec jak najwięcej możliwości.
    Jak wygląda sprawa z satelitami. Czy dobrze jest inwestowac w obrotnicę czy może na jednej satelicie jest większość stacji?
    No i chyba najważniejsze pytanie - stacje kodowane. Czy istnieje możliwość aby oglądać również i te standardowo niedostępne kanały? Miałem kiedyś Cyfrę, ale dla jednego czy dwóch lepszych programów nie chcę płacić po kilkadziesiąt złotych.

Co do tależa to jeżeli posiadasz już jeden to polecam konwenter Twina i sprawa rozwiązana Chyba że chcesz oglądać z innego satelity niż jest tamta antena to faktycznie potrzebna obrotnica .

Co do oglądania Innych kanałów kodowanych to wystarczy jak masz łącze stałe z internetem zapodajesz plugin POOR MAN`S CAM2 do katalogu PLUGINS w katalogu gdzie instalowałeś np Progdvb czy DVBDream

Co potrzeba to;
    1. SerwerTCP - Satbazar v1.0 (SerwerTcpGui)
    2. SBCL v0.7e - Program klijenta
    3. POOR MAN`S CAM2

Komplet pod tym adresem http://upload.dvhk.pl/content.php?id=36624
    W paczce są wszystkie programy dla ciebie, jakie są potrzebne
    Bonifacy
    Level 23  
    jeśli chodzi o sharing to dla kart polecam serwery na linuxie (nie windowsoski sattbazar tak jak kolega poleca) dlatego ze serwery na linuxie sa stabilniejsze i do tegto nie trzeba za kazdym razem odpalać 3 programów.
    @Mike@
    Level 15  
    Bonifacy wrote:
    jeśli chodzi o sharing to dla kart polecam serwery na linuxie (nie windowsoski sattbazar tak jak kolega poleca) dlatego ze serwery na linuxie sa stabilniejsze i do tegto nie trzeba za kazdym razem odpalać 3 programów.

Z tym sie zgadzam ale kolega wyżej pisze o obrotnicy
    a to juz koszta , ja mam 2 konwertery / astra+hotbird /
    i to mi wystarcza czyli 2 konwertery fullband 0,3db np. golden
    + uchwyt mocujący te konwertery , za nimi przełacznik Diseqc
    i zamyka sie w kwocie poniżej 100 zł nawet z kablem jak ma zaraz za oknem - ja nie kożystam z sharingu na SkyStar2 bo mam NokięDBox2
    z linuksem i wszystko pieknie śmiga / C+,HBO / - podłaczone do routera Planet
    tak zeby nie było zalezne od właczonego komputera
    wszystko kupowałem na Allegro :)
    pozdr.
    mkaminski100
    Level 18  
    Jak już napisałem nic się na tym nie znam.
    Czy więc 2 konwertery wystarczają aby obsługowac najlepsze stacje? To nawet lepiej niż obrotnica, bo mniejsze koszta i nie trzeba przestawić.
    Jesli chodzi o oglądanie kodowanych stacji to do czego potrzebny jest net? Normalne tunery nie mają takiego podłaczenia i po "załadowaniu" karty działają (dekodują sygnał wg określonego algorytmu). Czy nie ma np programu który potrzafi odkodowac sygnał tak jak to robi dekoder? Oczywiście to tylko uproszczenie, ale wydaje mi sie sensowne...
    Opiszcie coś więcej na temet tego sharingu, bo nie mam o tym bladego pojęcia...
    Chcę zastosowac to rozwiązanie ponieważ mam kartę DVB za darmo, ale jesli jest coś, co byłoby niezależne od kompa i najlepiej działało bez netu (tylko update co pewien czas) to byłoby super.

Jeśli chodzi o sharing to napiszcze jak mocno to obciąża łącza, bo nie jestem sam a choćby radio online jest niestety odczuwalne w postaci zwolnienia netu. Nie mówię już o telewizji przez net...
    No i ostatnie pytanie. Jak wygląda sprawa z dekoderami Fergusson? KOsztują ok 250zł i podobno po drobnych przeróbkach bezproblemowo można oglądać wszystkie możliwe programy. To byłby najtańszy sposób rozwiązania problemu.
    Bonifacy
    Level 23  
    co do twojej ideologi z karta to sie zgodze o ile cos jest dostępne w EMU. Tak można ogladać niektóre kanały w ten sposób (np fracuski TPS) ale o polskich platforamch zapomniej) aby można było zaprogramowac karte lub EMU aby dekodowało daną TV kodowaną trzeba znac w całości algorytm a jak się nie zna to nic i na niczym nie bedzie chodzić. Co do fergusonów są to najtanszy tunery które coś potrafią wiec dlatego takie popularne, ogólnie karty DVB potrafja wiecej gdyż ze współpracy z komputerem daje się dużo rzeczy zrobic.

Wracając do sharingu po to jest net aby dostawac DW (tzn klucz przeliczony przez karte) w przypadku c+ klucz musi byc przeliczony i tuner musi go dostać w ciagu 5 sekund od zadania zapytania (ECM) wiec reczne wkle[pywanie nie da rady (czasami zdarzają się promocje (zadko) ze dana platforma nadaje na stałym DW (czytać wtedy sa jakies kłopoty u dostawcy i z niewiadomych przyczyn tak robi). cała brudną robote odwala oryginalna karta umieszczona na serwerze takiego sharingu (robi to dla kilku osób) wiec i opłata jest dzielona.
    @Mike@
    Level 15  
    dla kilku lub kilkunastu osób dzielona jest ''platynka'' do marca tego roku
    mozna było ogladac paczke C+ oraz Polsatu za free - karta DVD sama wyłapywała klucze po przez wtyczki np. Capi S2Emu itp. ale
    od marca C+ wskoczyło na system NANO 52 i się urwało a Polsat
    pewnie juz jest na Alladynie tak ze du** blada - edynie sharing
    za 20 zł/mc czyli dzielenie karty po przez neta - takie cos wogóle nie jest
    odczówalne na szybkości neta a o Fergusonie zapomnij - straszna lipa
    poczytaj sobie , jak pisałem wyżej zamnkiesz się w kwocie 100 zł - ja dfałem wiecej bo jeden konwerter mam quatro czyli z czterema wejściami
    bo mieszkam w domu prywatnym i moge 4 tunery pod jeden talez podpiąć - to takie przyszłościowe rozwiazanie :)
    Wczoraj dokonałem wpisu i działa paczka Premiere :)
    wydaje mi się ze dwa konwentery wystarcza bo po co mi jakies
    hinduskie programy ??? na HotBird oraz Astra 19,2 jest wszystko
    poczytaj najpierw coś na temat sharingu a poten zdecyduj

http://forum.dvhk.pl/index.php?showforum=23
    http://forum.dvhk.pl/index.php?showforum=65

tylko nie wiem czy nie musisz sie zalogowac żeby wejśc
    na forum ale warto
    pozdr mike
    mkaminski100
    Level 18  
    1. Czy talerz 60cm wystarczy (znalazłem taki za darmo) czy może lepiej inwestować w 90cm?
    2. Czy wystarczy zamontować twin konwerter aby oglądać 2 satelity (np Astra i HOT bird)? Jesli tak to czy wystarczy oba kable połaczyć zwrotnicą-sumatorem (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73939585) aby bez przełączania kabli mieć 2 satelity?
    3. Jak ustawić antenę? NIgdy tego nie robiłem. Mam Hauppauge Nova S i jest tam program pokazujący moc sygnału, ale pomimo, że po podłączeniu anteny do tunera znajduje stacje to po podłaczeniu do karty nic nie pokazuje (brak sygnału)
    4. Jeśli chodzi o programy do dekodowania to używam XP więc chyba programy pod Linuksa to chyba odpadają...
    5. Czy ktoś kto posiada dekoder np Fergussona może się wypowiedzieć jak to naprawdę działa. Zapewne również potrzebuje stałego dostepu do netu, ale jeśli karta DVB wymaga specjalnych programów i ciągłych informacji z netu to jak to wygląda z takimi dekoderami?
    Dzięki za całą pomoc.
    @Mike@
    Level 15  
    Ad1. minimum 90 cm
    Ad2. Tak
    Ad3. jak nie możesz złapać sygnału to niech Ci ktos ustawi tależ
    wiekszośc sklepów co maja tunery polsatu czy C+
    ma namiary albo ludzi co to robia za np. 20 zł
    Aby dwie satki szłymusisz z konwertera twin poprowadzic 2 kable antenowe do przełacznika DiseqC a od niego jednym kablem do tunera

Ad4. To nie ma nic wspólnego z komputerem !!! jezeli tuner sat
    jest stacjonarny !! i ma własny system operacyjny a wiadomo serwery pracujace na Linuksie sa bardziej stabilne / Sharing /

Fergusona sobie odpuść - dołóz te 2 setki i kup co najmniej Nokie DBox2 tylko satelitarny nie do kablówki bo te drugie sa duzo tańsze ale wymagają przeróbki - tuner sat ten co opisałem klosztuje ok 530 zł

Wiesz co ?? zapukaj do mnie pod wieczór na gg 4674149
    bo tak to Ci wszystko dokładnie wytłumaczę od poczatku co i jak
    pozdr Mike

Dodano po 11 [minuty]:

karta DVB a tuner cyfropwy stacjonarny działają na podobnej zasadzie
    teraz nie obejżysz paczki C+ tylko jedynie w sharingu i przez komputer
    ze stałym łaczem inaczej to masz same programy FTA / wolne / takie jak Polonia itp no + Viva.
    Natomiast na stacjonarnym tunerze po zakupie routera / np. Planet /
    ja mam taki - i kozystajac z udostępnienia karty C+ po przez net / sharing / tuner pracuje niezaleznie od właczonego komputera bo router rozdziela sygnał np. z Neostrady - to jest zaleta
    bo w kartach DVB tak sie nie da bo jest montowana w komputerze
    lechoo
    Level 39  
    Coś mi się zdaje, że pomylił się wam konwerter twin (z niezależnymi wyjściami na 2 tunery) z monoblokiem (zintegrowane 2 konwertery i przełącznik diseqc, wyjście na 1 tuner).
    @Mike@
    Level 15  
    musza być dwa oddzielne konwentery full band 0,3 db
    uchwyt co je łaczy oraz diseqc i potem jeden kabel do tunera a tuner sam wyłapuje sygnał tyle że musi byc w tunerze ustawiona opcja diceqc na 1 - astra i 2 hot bird - konwentery firmy golden interstar w cenie 30 zł szt - uchwyt na zeza - 18 zł , diseqc ok 30 zł i zostaje kabel - wszystko.
    Ja kupiłem jeden konnwerter z czterema wejściami / ok 200 zł / na przyszłość żeby wiecej tunerków do jednej anteny dołozyć a już miałem
    trzy - polsat musiałem oddać i tak mam dwa . Nokia DBox2 oraz w komputerze SkyStar2 / Nokia leci na sharingu /
    mike
    mkaminski100
    Level 18  
    Bardziej chyba chodzi o taki zestaw http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74250840 plus http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73939585
    Nie chodzi chyba natomiast o to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74252099
    Przynajmniej w moim przypadku :)
    Nie wiem jednak czy lepiej kupić taki zintegrowany konwerter czy dwa osobne plus uchwyt. Widziałem taki uchwyt za 10zł.
    Co myslicie?

Jesli chodzi o zestaw bez kompa to czy to wystarczy? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75293602 Oczywiście kabel do kompa rozdzielę hubem i podłączę do tego "ustrojstwa".
    @Mike@
    Level 15  
    tunerek owszem , idealny do sharingu , konwenter taki jak pokazałeś dobry jak masz dwa tunery sat np. w komputerze + stacjonarny a jak nie to kup tej samej firmy ale dwa konwentery , moze być jeden podwójny / nja zapas / taki jak pokazałeś a drugi pojedyńczy na Astrę - podwójny moze sie przydac bo bedzie na hotbirda natomiast te pierwsze linki do kitu
    ale to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74252101 nie jest
    głupie bo niby wszystko w jednym moze warto ??? + tależ minimum 90
    mkaminski100
    Level 18  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Dziś widziałem na giełdzie Sagema Dbox, ale co dziwne zawiast zakrecanych gniazd na antenę sat miał te normalne, jak od zwykłej siatkowej anteny. Sam nie wiem co to znaczy, ale reszta była taka sama. Czy to czasami nie jest inny dekoder (np do kablówki), a jesli tak to czy można (i czy warto) przerabiac na antenę sat? Cena atrakcyjna bo 100zl i w 100% sprawny?
    Jesli chodzi o sharing to pewien instalator Cyfry+ powiedział mojemu bratu, że oznacza to podłaczanie się do serwera (z opłatami) który udostepnia rózne kanały on line. Dziwne jest to tym bardziej, że twierdził również, że on na łaczu 64kb ogląda piękny obraz, a przecież telewizja przez net najbardziej obciąża łacze.Co to oznacza?
    pajo21
    Level 35  
    przez łącze nie idzie sygnał satelitarny tylko uprawnienia z karty(najprościej mówiąc)
    @Mike@
    Level 15  
    Były dwa rodzaje DBox2 - do sat i do kablówki i jeżeli ten do sat
    jest podejżanie tani mniej jak 400zł to oznaczaże moze być do kablówki
    Sygnał łapie satka - dawca tylko daje wpis do boxa żeby mozna było ogladac pakiet - transfer niezauwazalny - potrzebne tylko stałe łącze
    telewizja przez neta to całkiem co innego - Ty łapiesz ją przez tuner sat a nie całość po LANie
    mkaminski100
    Level 18  
    Ok. Kupiłem już wszystko i mam antenę SAT podłączoną do komputera. Niestety jedynie ProgDVB wykrywa mi kartę i na tym programie oglądam telewizję. Jeśli byłby ktoś łaskaw i pomógł, bo nie wiem co z tym dalej zrobić. Chodzi mi o soft, dodatki i konfigurację. Mam tylko kilka podstawowych stacji, a można znacznie więcej. Jeśli o czymś trudno napisać to chętnie porozmawiam na privie. 
    Zainstalowałem na nieużywanym już kompie Linuxa Mandiva, ale nie wiem jakiego programu użyć, aby wykorzystać nieużywany komputer i potęgę Linuxa (ponoć jest w tym lepszy). Jestem raczej laikiem w tych sprawach, więc prosiłbym też o instrukcję jak instaluje się soft w tych systemach.
    Dziękuję z góry za pomoc.
    @Mike@
    Level 15  
    masz cyfrową karte SAt w komputerze ?? bo jeżeli tak to nic nie pomogę mimo że ją mam ale uzywam tylko do VIVY nic poza tym natomiast paczki C+ / Polsatu oraz HBO z tunera nokie dbox2
    mkaminski100
    Level 18  
    Dzięki pewnemu pluginowi udało mi się uruchomić Polsat, wiec jednak warto.
    Czy zatem jest takie oprogramowanie pod Linuxa, bo mam jeden wolny komputer, a jak koledzy napisali powyżej Linux jest stabilniejszy i lepszy.
    Chciałem najpierw wykorzystać wolny komputer którego nie używam niż kupować boxa i płacić min 700zł. Czy ktoś zatem może mi pomóc aby pod linuxem uruchomić telwizję (razem w Polsatem oraz C+)?
    sird
    Level 11  
    Ja polecam ten adres
    :idea:http://forum.esat.pl/
    Masz problemy dotyczace sprzetu, kodowania platform, interentu z satelity itp,
    Nigaz
    Level 1  
    Witam!

szukałem trochę po forach ale nie za znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Chciałem kupić kartę DVB i połączyć ją z anteną polsatu, która jest już podłączona do dekodera. Co musiałbym zrobić, jakie programy będę mógł odbierać i co do tego będzie mi potrzebne?