Wszedłem ostatnio w posiadanie paru procków PIC seri 18 dokładnie: PIC18LF445 oraz PIC18F4480 oraz pare dsPIC (dsPIC13F4013 oraz dsPIC13F4011). Jako ze ja nigdy z PICami nic doczynienia nie miałem to pytam sie o jakies porady. Załóżcie ze to moje pierwsze potyczki z uC wogóle, bedzie łatwiej tłumaczyć
.
Zatem mam pytanie - na poczatek - w czym, jak i czym najłatwiej je zaprogramować? Znam C, ale nie na uC tylko normalne (ANSI C, C++, C na platformy 32bitowe itp, zatem z tym problemu nie bedzie raczej). Z góry dziekuje za schemat jakiegos prostego programatorka do nich, najlepiej ISP, z minimalną iloscią elementów, podłaczanego pod LPT/COM do komputera. Kompilatory i flashery tez mile widziane. Z góry dziekuje za pomoc
Zatem mam pytanie - na poczatek - w czym, jak i czym najłatwiej je zaprogramować? Znam C, ale nie na uC tylko normalne (ANSI C, C++, C na platformy 32bitowe itp, zatem z tym problemu nie bedzie raczej). Z góry dziekuje za schemat jakiegos prostego programatorka do nich, najlepiej ISP, z minimalną iloscią elementów, podłaczanego pod LPT/COM do komputera. Kompilatory i flashery tez mile widziane. Z góry dziekuje za pomoc