Witam. Zapewne niektórzy czytali mój wczorajszy temat o problemach z wysokimi obrotami. Dziękuję uprzejmie za porady ale żadna nie poomogła. Być ,oże wydarzenia sprzed awarii nasuną Wam pomysły co może być nie tak:/
Wszytsko zaczeło się jakies 3 tygodnie temu. Udało mi się zakupić identyczny samochód jak mam czyli Rovera 114Gsi (silnik serii K8 8zaworowy z jednopunktrowym wtryskiem paliwa). Samochód kupiony był w idealnym stanie (sprowadzony z Anglii) a jego silnik miał zaledwie 45tys. przebiegu. Dltego tez pojąłem decyzję o zamianie silników biorąc pod uwage iż mam instalacje gazową uznałem, iz napewno dłużej nim pojeżdżę. Przekładka silnik poszła naprawdę bardzo gładko. Co dziwne zaraz po poskładaniu silnik odpalił bez żadnych problemów. Zalałem nowy olej do silnika (CASTROL GTX Magnatec 10W40), nowy do skrzyni (Tutella ZC75Syntetic). Wymieniłem filtr oleju oraz przewody wysokiego napięcia.
Przez dwa tygdonie jeździłem tym samochodem do pracy i jedyny problem jaki miałem to zdecydowanie za niskie obroty na zimnym silniku co w obecnym stanie jest dziwne. Kiedy już był ciepły to na złość obrtoy się zacionały na 2500 - 3500obr/min. Okazłao się jednak, iż za zawieszanie się obrotów winna jest instalacja gazowa a dokładnie komputer niz sterujący. Po prostu pozostawiał on przepustnice za bardzo otwartą . Udało mi się to wyregulować i oprócz niskich obrotów na zimnym silniku wszystko było ok!! ZAZNACZAM PO RAZ TRZECI - OBROTY NA ZIMNYM SILNIKU BYŁY OK 700-800!! Po 7 kilometrowej przejażdżce w sobotę silnik zawiesił się na 4500obr/min!!! Nie miało to znaczenia czy chodzi na paliwie czy na gazie!! Udało mi się osiągnąc efekt taki, że na benzynie ma 4500 a na gazie 2000obr/min.
Obroty nie są za każdym razem identyczne! Raz silnik wchodzi na 3500 i obroty stoją w jednym miejscu i nawet nie drgą!! Za innym razem wchodzi na 4500obr/min!! Raz nawet wszedł na 7000obr/min.
A teraz może napisze co próbowałem zrobić:
- wymieniłem silnik krokowy - zero reakcji
- wymieniłem czujnik położenia przepustnicy - również nic
- wymieniłem moduł - rónież identyczne zachowanie silnika
- wymieniłem pompe wtryskową oraz przepływomierz - nic:(
- sprawdziłem drożność węży pociśnienia
- wymieniłem czujnik temperatury
- odłączyłem całkowice komputer sterujący instalacją gazową - nic:/
WIĘC PROSZE WSZYSTKICH SPECJALISÓW O POMOC!!!! SILNIK USILNIE WCHODZI NA BARDZO WYSOKIE OBROTY!!!!!! JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ!!
Wszytsko zaczeło się jakies 3 tygodnie temu. Udało mi się zakupić identyczny samochód jak mam czyli Rovera 114Gsi (silnik serii K8 8zaworowy z jednopunktrowym wtryskiem paliwa). Samochód kupiony był w idealnym stanie (sprowadzony z Anglii) a jego silnik miał zaledwie 45tys. przebiegu. Dltego tez pojąłem decyzję o zamianie silników biorąc pod uwage iż mam instalacje gazową uznałem, iz napewno dłużej nim pojeżdżę. Przekładka silnik poszła naprawdę bardzo gładko. Co dziwne zaraz po poskładaniu silnik odpalił bez żadnych problemów. Zalałem nowy olej do silnika (CASTROL GTX Magnatec 10W40), nowy do skrzyni (Tutella ZC75Syntetic). Wymieniłem filtr oleju oraz przewody wysokiego napięcia.
Przez dwa tygdonie jeździłem tym samochodem do pracy i jedyny problem jaki miałem to zdecydowanie za niskie obroty na zimnym silniku co w obecnym stanie jest dziwne. Kiedy już był ciepły to na złość obrtoy się zacionały na 2500 - 3500obr/min. Okazłao się jednak, iż za zawieszanie się obrotów winna jest instalacja gazowa a dokładnie komputer niz sterujący. Po prostu pozostawiał on przepustnice za bardzo otwartą . Udało mi się to wyregulować i oprócz niskich obrotów na zimnym silniku wszystko było ok!! ZAZNACZAM PO RAZ TRZECI - OBROTY NA ZIMNYM SILNIKU BYŁY OK 700-800!! Po 7 kilometrowej przejażdżce w sobotę silnik zawiesił się na 4500obr/min!!! Nie miało to znaczenia czy chodzi na paliwie czy na gazie!! Udało mi się osiągnąc efekt taki, że na benzynie ma 4500 a na gazie 2000obr/min.
Obroty nie są za każdym razem identyczne! Raz silnik wchodzi na 3500 i obroty stoją w jednym miejscu i nawet nie drgą!! Za innym razem wchodzi na 4500obr/min!! Raz nawet wszedł na 7000obr/min.
A teraz może napisze co próbowałem zrobić:
- wymieniłem silnik krokowy - zero reakcji
- wymieniłem czujnik położenia przepustnicy - również nic
- wymieniłem moduł - rónież identyczne zachowanie silnika
- wymieniłem pompe wtryskową oraz przepływomierz - nic:(
- sprawdziłem drożność węży pociśnienia
- wymieniłem czujnik temperatury
- odłączyłem całkowice komputer sterujący instalacją gazową - nic:/
WIĘC PROSZE WSZYSTKICH SPECJALISÓW O POMOC!!!! SILNIK USILNIE WCHODZI NA BARDZO WYSOKIE OBROTY!!!!!! JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ!!
Moderowany przez kosmita:Nie pisz DRUKOWANYMI literami -> regulamin