Jakiś czas temu posiadałem odtwarzacz w kształcie kasety podobny do tego:
https://sklepwideo.pl/kaseta-mp3-digitapeadapter-dt-02-p-7182.html
Na pierwszy rzut oka, mój odtwarzacz miał takie same rysunki i kolory na obudowie jak na zdjęciu, czy miał napis Technaxx to nie pamiętam.
Pilot też był podobny, układ przycisków był podobny, o ile nie identyczny, różnił się kolorami, bo mój pilot był biały.
Posiadam oświetlenie LED ze sterownikiem o zmiennej temperaturze barwowej, tzn, że w taśmie są zamontowane diody ciepłobiałe i zimnobiałe i można sterować świeceniem osobno jednych i drugich. Sterownik jest wykonany na podobną modłę, co ten sterownik:
https://www.oswietleniowy.pl/sterownik-led-rgb-p-1870.html
Różni się tylko kolor przycisków, że zamiast kolorowych są bladoniebieskie i bladożółte, bo one ustawiają różne proporcje jasności dwóch serii diod. Zapewne ten sam producent robi też sterowniki RGB jak w linku, a piloty są identyczne, tylko różnią się nadrukiem.
Potem mam również sterownik RGB z pilotem takim samym, jak na tym zdjęciu:
https://shop.hurt-mix.com.pl/sterowniki/87-st...do-ta%C5%9Bmy-led-12v-3x2a-5902216712270.html
Pewnego razu zniszczyłem sterownik poprzez omyłkowe zasilenie zbyt wysokim napięciem. Kupiłem nowy sterownik o tej samej funkcjonalności, ale prawdopodobnie od innego producenta, bo piloty funkcjonalnie były takie same, ale po przyjrzeniu się były minimalne różnice wizualne, czyli trochę inne odcienie barwników, trochę inne czcionki napisów. Również tryby mrugania kolorów troszeczkę się różniły. Sama idea funkcji była taka sama, tylko troszeczkę szybciej lub wolniej mrugały przy tych samych ustawieniach. Jednak oba piloty prawidłowo współpracują z tym samym sterownikiem.
Posiadam też tuner telewizyjny Uclan Ustym 4K Pro. Gdy oglądałem telewizję przy włączonym oświetleniu LED o zmiennej temperaturze, zdarzało się, że przy zmianie kanału lub głośności, zmieniało się oświetlenie.
Zauważyłem, że wszystkie piloty są ze sobą kompatybilne w sensie, że pilot od dowolnego z wyżej wymienionych urządzeń może sterować każdym urządzeniem w tym znaczeniu, że oczywiście pilotem z mniejszą liczbą przycisków nie można korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia wymagającego większego pilota.
Inaczej mówiąc, wygląda na to, że wszystkie cztery wymienione wyżej urządzenia wykorzystują ten sam standard sterowania pilotem.
Jak się nazywa ten standard?
Ile rzędów i kolumn przycisków jest maksymalnie przewidzianych w tym standardzie? Chodzi o to, że gdyby istniał pilot z maksymalną możliwą liczbą przycisków, to mógłbym tym samym pilotem wysterować wszystkie wymienione urządzenia i to bez przeprogramowywania pilota.
Poza tunerem, nawet pasował układ przycisków, czyli standard przewiduje macierz przycisków, a każdy pilot jest fragmentem tej macierzy. Tylko pytanie, jak nazywa się standard sterowania i jak duża może być ta macierz?
https://sklepwideo.pl/kaseta-mp3-digitapeadapter-dt-02-p-7182.html
Na pierwszy rzut oka, mój odtwarzacz miał takie same rysunki i kolory na obudowie jak na zdjęciu, czy miał napis Technaxx to nie pamiętam.
Pilot też był podobny, układ przycisków był podobny, o ile nie identyczny, różnił się kolorami, bo mój pilot był biały.
Posiadam oświetlenie LED ze sterownikiem o zmiennej temperaturze barwowej, tzn, że w taśmie są zamontowane diody ciepłobiałe i zimnobiałe i można sterować świeceniem osobno jednych i drugich. Sterownik jest wykonany na podobną modłę, co ten sterownik:
https://www.oswietleniowy.pl/sterownik-led-rgb-p-1870.html
Różni się tylko kolor przycisków, że zamiast kolorowych są bladoniebieskie i bladożółte, bo one ustawiają różne proporcje jasności dwóch serii diod. Zapewne ten sam producent robi też sterowniki RGB jak w linku, a piloty są identyczne, tylko różnią się nadrukiem.
Potem mam również sterownik RGB z pilotem takim samym, jak na tym zdjęciu:
https://shop.hurt-mix.com.pl/sterowniki/87-st...do-ta%C5%9Bmy-led-12v-3x2a-5902216712270.html
Pewnego razu zniszczyłem sterownik poprzez omyłkowe zasilenie zbyt wysokim napięciem. Kupiłem nowy sterownik o tej samej funkcjonalności, ale prawdopodobnie od innego producenta, bo piloty funkcjonalnie były takie same, ale po przyjrzeniu się były minimalne różnice wizualne, czyli trochę inne odcienie barwników, trochę inne czcionki napisów. Również tryby mrugania kolorów troszeczkę się różniły. Sama idea funkcji była taka sama, tylko troszeczkę szybciej lub wolniej mrugały przy tych samych ustawieniach. Jednak oba piloty prawidłowo współpracują z tym samym sterownikiem.
Posiadam też tuner telewizyjny Uclan Ustym 4K Pro. Gdy oglądałem telewizję przy włączonym oświetleniu LED o zmiennej temperaturze, zdarzało się, że przy zmianie kanału lub głośności, zmieniało się oświetlenie.
Zauważyłem, że wszystkie piloty są ze sobą kompatybilne w sensie, że pilot od dowolnego z wyżej wymienionych urządzeń może sterować każdym urządzeniem w tym znaczeniu, że oczywiście pilotem z mniejszą liczbą przycisków nie można korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia wymagającego większego pilota.
Inaczej mówiąc, wygląda na to, że wszystkie cztery wymienione wyżej urządzenia wykorzystują ten sam standard sterowania pilotem.
Jak się nazywa ten standard?
Ile rzędów i kolumn przycisków jest maksymalnie przewidzianych w tym standardzie? Chodzi o to, że gdyby istniał pilot z maksymalną możliwą liczbą przycisków, to mógłbym tym samym pilotem wysterować wszystkie wymienione urządzenia i to bez przeprogramowywania pilota.
Poza tunerem, nawet pasował układ przycisków, czyli standard przewiduje macierz przycisków, a każdy pilot jest fragmentem tej macierzy. Tylko pytanie, jak nazywa się standard sterowania i jak duża może być ta macierz?