Cześć
Szukałem podobnych tematów i nie znalazłem akurat tego problemu jaki mam ja …
Posiadam skodę fabię 2 2007 r. I mam taki problem że wyskakuje mi kontrolka ciśnienia w oponach i silnik przez to nie chce zapalić. Pod komputerem diagnostycznym pokazywał się problem z immobilizerem i został skasowany natomiast auto nie chciało dalej odpalać. Po jakimś czasie problem ustał sam ale znów wrócił … znów kontrolka od ciśnienia w oponach i znów nie chce odpalać. A jak odpali to dosłownie na sekundę i znów gaśnie. Zauważyłem że przed pierwszym razem wyswietlacz zaczął delikatnie migać i wtedy pojawił się problem. Gdy był usuwany ten błąd i wyciągnięty został zegar a następnie znów włożony to problem z migotaniem się nie pojawiał i problem ogólnie z zegarem po kilku dniach minął. Gdy pojeździłem trochę tym autem to wyświetlacz znów zaczął migać i przewidziałem że ten problem znów się pojawi i się nie myliłem. Akumulator odpinałem oraz próbowałem zciągnąc napięcie ogólnie z auta aby komputer się zrestartował. Również to nie pomogło… moje pytanie do Was drodzy forumowicze czy to problem zegara czy raczej kabli gdzieś w aucie które może przegniły i mogą powodować skoki napięcia ? Jeśli jednak zegar to czy wgl kupię jeszcze gdzieś nowy?(szukam ale nie mogę znaleźć). Jeśli zdecyduję się kupić używany lub nowy zegar to jaki jest koszt zaprogramowania kluczyków i zegara pod mój samochód? Z góry dziękuję za odpowiedzi i przyznaję że jestem mocno zielony w takich sprawach jak i ogólnie mechaniki samochodowej.
Szukałem podobnych tematów i nie znalazłem akurat tego problemu jaki mam ja …
Posiadam skodę fabię 2 2007 r. I mam taki problem że wyskakuje mi kontrolka ciśnienia w oponach i silnik przez to nie chce zapalić. Pod komputerem diagnostycznym pokazywał się problem z immobilizerem i został skasowany natomiast auto nie chciało dalej odpalać. Po jakimś czasie problem ustał sam ale znów wrócił … znów kontrolka od ciśnienia w oponach i znów nie chce odpalać. A jak odpali to dosłownie na sekundę i znów gaśnie. Zauważyłem że przed pierwszym razem wyswietlacz zaczął delikatnie migać i wtedy pojawił się problem. Gdy był usuwany ten błąd i wyciągnięty został zegar a następnie znów włożony to problem z migotaniem się nie pojawiał i problem ogólnie z zegarem po kilku dniach minął. Gdy pojeździłem trochę tym autem to wyświetlacz znów zaczął migać i przewidziałem że ten problem znów się pojawi i się nie myliłem. Akumulator odpinałem oraz próbowałem zciągnąc napięcie ogólnie z auta aby komputer się zrestartował. Również to nie pomogło… moje pytanie do Was drodzy forumowicze czy to problem zegara czy raczej kabli gdzieś w aucie które może przegniły i mogą powodować skoki napięcia ? Jeśli jednak zegar to czy wgl kupię jeszcze gdzieś nowy?(szukam ale nie mogę znaleźć). Jeśli zdecyduję się kupić używany lub nowy zegar to jaki jest koszt zaprogramowania kluczyków i zegara pod mój samochód? Z góry dziękuję za odpowiedzi i przyznaję że jestem mocno zielony w takich sprawach jak i ogólnie mechaniki samochodowej.