Nie pracuje dolny tłok, który odpowiada za wypychanie krążka. Dzieje się to w ostatnim etapie, kiedy zaparzacz powraca do pozycji home. Może być uszkodzony korbowód który napędza ten tłok. Wymyj, nasmaruj, zobacz, jak go odblokować i poruszaj ręką tak, jak powinien pracować, i zobaczysz. Jeśli coś jest złamane, to raczej nie opłaca się wymieniać części, tylko wymienić na inny, przy okazji wykonując kompletny serwis z wymianą uszczelek. Poszukaj filmów gdzie dowiesz się jak go odblokować i jak pracuje prawidłowy sparawny zaparzacz.