Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT CLIO 1,2 '91 monowtrysk HELP!!!!!!!!

Biegan 03 Dec 2005 14:50 3698 4
 • #1
  Biegan
  Level 11  
  Jest taki problem ze moje clio pali ogromne ilości paliwa w mieście jak strasznie delikatnie jeżdze to 9l przy normalnej jeżdzie nawet 11 l, samochód mam od miesiąca w warsztacie mowili ze silnik pracuje wzorowo (ciepły ma 800 obr/min), pomiary na komputerze tez nic nie wykazały, według mnie za długo pracuje na wysokich obrotach tzn wolno sie rozgrzewa dopiero po przejechaniu ok 10 km. Jak jest zimny to ma ok 1500obr/min ( krokowy utrzymuje takie wysoki obroty ) no i jak jade na takim "ssaniu" to kopci jak cholera, jeszcze zauważyłem ze jak przygazuje na luzie to wkręca sie bez problemu, ale jak np chce mocniej przyspieszyc na 2 biegu to mam dziure (tzn najpierw długo nic potem dopiero zaczyna przyspieszać) i dzieje sie to zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku .
  SPRAWDZAŁEM SILNIK KROKOWY, ŁOŻYSKA W KOŁACH, CIŚNIENIE W OPONACH,
  PS samochód był sprowadzony z niemiec, serwisowany, wszystkie części orginalne.
 • Helpful post
  #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • Helpful post
  #4
  Maher
  Level 22  
  Możesz też zresetować kompa. Jak sprawdzałeś krokowy to komp mógł wejśc w tryb awaryjny.Ściągnąć klemy na noc (u mnie w E7J na 30min nic niedawało). Rano odpalić go bez dodawania gazu aż właczy sie wentylator chłodnicy. I zobacz jak mówił przedmówca na termostat .
 • #5
  Biegan
  Level 11  
  Rozgrzać samochód do włączenia wentylatora w taką pogodę sie nie udało, termostat wymieniony, czujnik temperatury też, emisja spalin NIE WIEM ale komputer nic nie wykazał zeby spalanie było złe SONDA LAMBDA też jest OK - Sprawdzona w warsztacie