logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Komunikat o wersji przy ładowaniu projektu do OP77A w WinCC flexible 2005 SP1 HF7

Chmielu 03 Gru 2007 12:20 3532 7
  • #1 4546591
    Chmielu
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    Witam, podczas próby załadowania projektu do panelu operatorskiego OP77A wyświetla się komunikat The connected device supports version '13' for the selected transfer type. The PC software only supports devices up to version '12'. . Posiadam wersję WinCC flexible 2005 SP1 HF7 i z tego co wiem to nie ma innych sp i hf (chyba że się mylę). Jak rozwiązać tki problem? Mam nadzieję że zakup nowej wersji wincc nie jest konieczny...
  • #2 4552557
    edwaku
    Specjalista Automatyk
    Posty: 387
    Pomógł: 45
    Ocena: 110
    A czy wcześniej nie warto zapoznać się z tą instrukcją:
    Załączniki:
    • HMI_OP73_OP77A_OP77B.rar (1.28 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #3 4552632
    edwaku
    Specjalista Automatyk
    Posty: 387
    Pomógł: 45
    Ocena: 110
    Przykro mi, ale nie mam wpływu na punkty za transfer - to jest sprawa Elektrody. Dla mnie z tych punktów nic nie ma.

    Już wszystko rozumię: Jak wyślę SMS-a otrzymam doładowanie punktów za transfer.
  • #4 4554450
    Chmielu
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    Z tej instrukcji raczej się nie dowiedziałem...
  • #5 4555791
    edwaku
    Specjalista Automatyk
    Posty: 387
    Pomógł: 45
    Ocena: 110
    Chmielu napisał:
    Z tej instrukcji raczej się nie dowiedziałem...


    Drogi Kolego!
    Z tej instrukcji można wyczytać wiele, a przede wszystkim, jak podłączyć PC do HMI (sposobu podłączenia Kolega w zapytaniu nie podał), jak skonfigurować panel do istniejącego połączenia, żeby transfer był możliwy.
    Komunikaty, które Kolega podał w zapytaniu, to nic innego, jak prośba o skonfigurowanie połączenia.
    Każda wersja WinCCflexible obsługuje ten panel.
  • #6 4560153
    Chmielu
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    Witam,
    Może trochę wyjaśnień: panel połączony był przez MPI z CPU 313C-2DP, modemem TS Adapter II analogowym oraz PC. Panel ustawiony na komunikację MPI adres ustawiony prawidłowo, zworki prawidłowo. Testowałem połączenie przez USB z TS Adapter oraz przez standardowy interfejs Siemensa USB/MPI. Z sterownikiem komunikacja bez problemu w obu przypadkach. Z panelem łączy się ale wyświetla komunikat jak w pytaniu. Podłączyłem inny PC, z WinCC flexible 2007 - załadował program do panelu bez problemu. Dotychczas byłem pewien - jak Kolega Edwaku napisał - że WinCC flexible obsługuje ten panel (tym bardziej że inny panel OP77A zakupiony jakiś miesiąc wcześniej został zaprogramowany w WinCC 2005 bez problemu) ale w tym konkretnym przypadku było inaczej. Dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka była przyczyna wyświetlenia tego komunikatu i dlaczego w tym przypadku program nie dał się załadować. Z info panelu wynika że firmware jest z 2006r. Czy to jest sprawa firmware panelu i czy ewentualnie są jakieś sp albo hf do uaktualnienia WinCC 2005 (jak pisałem mam zainstalowane SP1 i HF7)
  • #7 4560273
    edwaku
    Specjalista Automatyk
    Posty: 387
    Pomógł: 45
    Ocena: 110
    Durniem ja nie jestem.
    Proszę przeczytać instrukcję - chodzi o przygotowanie HMI do transferu.
    Więcej na tym Forum głosu zabieral nię będę.
    Jak już Pan jest taki mądry - proszę zgłosić się o poradę do Siemensa.
  • #8 4571814
    Chmielu
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    Zwróciłem się do Siemensa. Osdpisali:
    Musi Pan wgrać uaktualnienie Runtima WInCC do panela operatorskiego.
    Może Pan to wykonać z poziomu WInCC Flexible -> Menu Project -> Transwer -> OS Update."
    Koniec tematu.

Podsumowanie tematu

✨ Podczas próby załadowania projektu do panelu operatorskiego OP77A za pomocą WinCC flexible 2005 SP1 HF7 pojawia się komunikat o niezgodności wersji transferu: urządzenie obsługuje wersję 13, natomiast oprogramowanie PC tylko do wersji 12. Problem nie wynika z braku aktualizacji SP/HF w WinCC 2005, lecz z konieczności uaktualnienia oprogramowania Runtime panelu operatorskiego. Panel był podłączony przez MPI do CPU 313C-2DP oraz modem TS Adapter II i testowano różne interfejsy USB/MPI. Inny komputer z WinCC flexible 2007 załadował projekt bez problemu, co potwierdza, że nowsza wersja WinCC obsługuje wyższą wersję firmware panelu. Rozwiązaniem jest wykonanie aktualizacji Runtime panelu poprzez WinCC Flexible w menu Project -> Transfer -> OS Update, co potwierdził serwis Siemens. Instrukcje dotyczące konfiguracji połączenia MPI i przygotowania HMI do transferu są dostępne, jednak kluczowa jest aktualizacja firmware panelu dla zgodności wersji transferu.
REKLAMA