Mam problem z doborem rezystancji w petli ARW generatora RC. Mam miec napiecie wyjsciowe rpwne 6V. Nie dosc ze nie idzie tego uzyskac to pojawia sie przester ktorego nie moge wyeliminowac. Zauwazylem ze napiecie na wyjsciu zalezy od napiecia zasilania. I tak dla Uzas=6V mam na WY ok 5V a dla Uzas=9V mam na WY ok 8V. Jak rozwiazac problem. Zamieszczam ponizej schemat ukladu oraz wygenerowany przebieg.
Druga sprawa to jsk w spicie dla danego ukladu wygenerowac wykres na ktorym bede mial wartosc Rds JFET-a ktory bedzie sie zmienial ponoc z napieciem. Nie jest to wartosc stala (Rds). Wiem ze to moge znalezc w danych katalogowych ale ja potrzebuje ta zmiane dla mojego schematu.
Mam nadzieje ze ktos pomoze mi rozwiazac te 2 problemy.
Druga sprawa to jsk w spicie dla danego ukladu wygenerowac wykres na ktorym bede mial wartosc Rds JFET-a ktory bedzie sie zmienial ponoc z napieciem. Nie jest to wartosc stala (Rds). Wiem ze to moge znalezc w danych katalogowych ale ja potrzebuje ta zmiane dla mojego schematu.
Mam nadzieje ze ktos pomoze mi rozwiazac te 2 problemy.