Ostatnio zdobyłem radiomagnetofon jak na zdjęciu.
Z tyłu jest gniazdo DIN 8 pin.
Model radia.
Chciałbym wykorzystać to gniazdo jako podłączenie dodatkowego źródła dźwięku. Po otwarciu górnej pokrywy w miejscu usytuowania gniazda DIN są takie opisy na PCB.
Sygnał wejściowy kanału lewego i prawego wraz z masą mam ogarnięty.
Tylko nie wiem jak jest zrealizowane przełączanie pomiędzy źródłami. Czyli jak załączyć owy sygnał wejściowy z gniazda DIN?
Czy po podaniu sygnału audio na gniazdo DIN automatycznie się przełączy wyłączając magnetofon czy radio.
W intrenecie znalazłem ,że należy zewrzeć pin 3 z 8. Link : https://www.chryslerforum.com/forum/audio-visual-electronics-36/want-add-aux-my-radio-11471/
Wykonałem to i nic sie nie przełączyło.
Czy może się to uaktywni jak będzie podany sygnał audio na gniazdo DIN 8 pin?
Jak z tego wybrnąć. Może ktoś z kolegów będzie wiedział.
Z tyłu jest gniazdo DIN 8 pin.
Model radia.
Chciałbym wykorzystać to gniazdo jako podłączenie dodatkowego źródła dźwięku. Po otwarciu górnej pokrywy w miejscu usytuowania gniazda DIN są takie opisy na PCB.
Sygnał wejściowy kanału lewego i prawego wraz z masą mam ogarnięty.
Tylko nie wiem jak jest zrealizowane przełączanie pomiędzy źródłami. Czyli jak załączyć owy sygnał wejściowy z gniazda DIN?
Czy po podaniu sygnału audio na gniazdo DIN automatycznie się przełączy wyłączając magnetofon czy radio.
W intrenecie znalazłem ,że należy zewrzeć pin 3 z 8. Link : https://www.chryslerforum.com/forum/audio-visual-electronics-36/want-add-aux-my-radio-11471/
Wykonałem to i nic sie nie przełączyło.
Czy może się to uaktywni jak będzie podany sygnał audio na gniazdo DIN 8 pin?
Jak z tego wybrnąć. Może ktoś z kolegów będzie wiedział.