logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Elektrolux EWT1266EXW montaż grzałki z podwójną wtyczką do pojedynczej

sebazm 23 Kwi 2024 18:15 570 8
REKLAMA
  • #1 21057248
    sebazm
    Poziom 3  
    Posty: 6
    Cześć.
    Kupiłem grzałkę do pralki Elektrolux EWT1266EXW która ma końce na podwójną wtyczkę. Czy jak zamontuje ją i podepnę pojedynczą do grzałka będzie działać?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21057266
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32495
    Pomógł: 2884
    Ocena: 6600
    taka powinna być prawidłowo.
    Załączniki:
    • 2 grz.pdf (20.06 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 1 grz.pdf (29.22 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 21057271
    klm787
    Poziom 37  
    Posty: 3081
    Pomógł: 443
    Ocena: 941
    sebazm napisał:
    która ma końce na podwójną wtyczkę

    Ale to niby co.
    O te końcówki złącza chodzi?
    Zdjęcie metalowego elementu grzejnego z podwójnymi złączami
    sebazm napisał:
    Czy jak zamontuje ją i podepne pojedynczą do grzałka będzie działać???

    Bo jeśli chodzi o to, to.
    Podwójne złącze jest po to, aby zwiększyć powierzchnię styku grzałki
    Na takich złączach płynie dosyć duży prąd, a takie podwójne styki zwiększają jego przepływ.

    Mówiąc w skrócie.
    Samo złącze mniej się nagrzewa.
    Bo to właśnie element grzejny powinien się grzać, a nie złącze zasilające ów element.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21057273
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32495
    Pomógł: 2884
    Ocena: 6600
    Dokładnie taka.
    Załączniki:
    • 3 grz.pdf (38.66 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #5 21057281
    sebazm
    Poziom 3  
    Posty: 6
    >>21057271
    Tak. A w pralce była na jedno.
    >>21057266
    W pralce mam grzałkę, że zdjęcia 1. A zamówiłem, że zdjęcia 2. Czy można taką zamontować?
    >>21057271
    Czyli można taką zamontować, a podpiąć na jedno z nich?
  • Pomocny post
    #6 21057293
    klm787
    Poziom 37  
    Posty: 3081
    Pomógł: 443
    Ocena: 941
    Rozpakujemy, ponumerujemy.
    Będzie łatwiej.
    Grzałka elektryczna z widocznym numerem 2 Element grzewczy do urządzeń elektrycznych oznaczony numerem 1
    A stara, i nowa mają te same moce?
    Chodzi mi o parametr podawany w watach.
    Na przykład 1750W lub 2000W właśnie tak powinny być opisane.
  • Pomocny post
    #7 21057296
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32495
    Pomógł: 2884
    Ocena: 6600
    sebazm napisał:
    >>21057266
    W pralce mam grzałke że zdjęcia 1. A zamówilem że zdjęcia 2.

    1 grz i 2 grz to ta sama grzalka. 3 grz to tez ta sama. Inna ilość miejsc na wsuwki. Można zamiennie stosować. Należy pamiętać aby wsuwki były "czyste" i wchodziły ciasno.
  • Pomocny post
    #8 21057339
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11127
    Pomógł: 2419
    Ocena: 3710
    W starszych modelach pralek Electrolux były stosowane grzałki z podwójnym konektorem po to by podłączyć dodatkowy przewód a Ty po prostu podpinasz 2 przewody zasilania i będzie wszystko ok. Tu masz zamiennik oryginału w świetnej cenie: https://allegro.pl/oferta/grzalka-pralki-electrolux-1950w-irca-1326730403-8994686275
  • #9 21058844
    sebazm
    Poziom 3  
    Posty: 6
    Zamówiłem inna grzałkę

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zapytał o możliwość podłączenia grzałki do pralki Elektrolux EWT1266EXW, która ma podwójne wtyczki, do pojedynczego złącza. Odpowiedzi wskazują, że podwójne złącze zwiększa powierzchnię styku i pozwala na lepszy przepływ prądu, co zmniejsza nagrzewanie się samego złącza. Użytkownicy potwierdzili, że grzałki z różnymi ilościami konektorów mogą być stosowane zamiennie, pod warunkiem, że wsuwki są czyste i dobrze dopasowane. Wskazano również, że w starszych modelach pralek Electrolux stosowano grzałki z podwójnym konektorem do podłączenia dodatkowego przewodu. Użytkownik zamówił inną grzałkę, co sugeruje, że rozważał różne opcje.
REKLAMA