Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektroniczny regulator ciśnienia doładowania

andrzej20001 05 Gru 2005 18:53 4422 2
  • #1 05 Gru 2005 18:53
    andrzej20001
    Poziom 43  

Witam
    Nie jestem elektronikiem ale samochodziarzem i mam nast. problem.Montuje do mojego auta turbosprężarkę i chciałbym w sposób precyzyjny regulowac ćiśnienie doładowania.Turbina ma siłownik pneumatyczny sterowany poprzez elektromagnes z wężykami który doprowadza do siłownika ciśnienie ,siłownik następnie reguluje zawór umieszczony w turbinie.W układzie dolotowym będzie czujnik ciśnienia o napięciu wyjściowym 0-5V. Potrzeba układu który będzie programowany i np. po podaniu przez czujnik ciśnienia napięcia 1.7V załączy elektromagnes i wysteruje turbinę ta "odpuści" ciśnienie spadnie i tak dalej cyklicznie.Czy ktoś z kolegów ma pomysł lub pamięta czy taki układ gdzieś był opisany lub jest do kupienia.Pozdrawiam

0 2
  • #2 25 Gru 2005 23:13
    asterix17td
    Poziom 17  

Przeglądałem kiedyś książkę od Fiata Punto I i widziałem tam na schemacie zawór elektryczny zamontowany w przy turbinę więc podejrzewam że ciśnienie doładowania jest właśnie elektrycznie? elektronicznie? regulowane. Ale być może się mylę. Ja w swoiej Astrze 1,7Td na 100% mam pneumatycznie regulowane, bo tylko wężyk dochodzi.
    Pozdro Pablo.

0
  • #3 26 Gru 2005 13:35
    Śpiący
    Poziom 15  

Wydaje mi sie, że da sie to w miarę prosto rozwiązać. Czy ten czujnik ciśnienia będzie za turbiną? Jeśli można wiedzieć co to za czujnik? Bo to chyba będzie najdroższa część układu. Ja bym dał MPX4250AP, ale chętnie
    bym dowiedział sie o innych rozwiązaniach.

Postaram sie nad tym pomyśleć, bo też zastanawiam sie nad montażem turbo.

0