Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytan o Nissana Primere P10

05 Gru 2005 19:26 980 1
  • Poziom 10  
    Witam!

Niedawno stalem sie posiadaczem Primery P10 z 1996 roku. Jako ze nie znam tego autka zbyt dobrze chcialbym spytac o kilka rzeczy.

Pierwsze pytanie tyczy sie tego iz po wymianie akumulatora zauwazylem spadek mocy i duszenie silnika przy mocniejszym wcisnieciu gazu (czyli pewnie go zalewa). Jak sadze jest to spowodowane komputerem samochodu. Slyszalem ze zresetowanie go moze tu pomoc. Czy musze jechac z tym gdzies do warsztatu, czy tez wystarczy po wypieciu i wpieciu akumulatora zrobic kilka rzeczy?

Drugie pytanie ma zwiazek z pilotem do centralnego zamka. Sie znaczy nie dziala z niego otwieranie ani zamykanie (z kluczyka dziala dobrze). Bylem juz u jednego "fachowca" od alarmow i zamkow ale on chcial mi od razu nowy centralny wepchnac :) . Do pilota zerknalem i nie zauwazylem zadnych zimnych lutow itp. Znajomy elektronik stwierdzil ze pilot wysyla sygnal wiec chyba nie po jego stronie lezy problem. Wiem ze niektore instalacje alarmowe "programuje" sie odpowiednio do pilotow zwierajac gdzies odpowiednie piny, ale nie wiem czego tutaj szukac (centralny jest oczywiscie oryginalny).

Trzeci problem zwiazany jest z instalacja gazowa. Samochod spala jak sadze gaz w normie (czyli ciut ponad 10l gazu na 100km w miescie przy lekkiej nodze), choc moze sie myle. Pytanie jednak tyczy sie tego iz przy spadaniu obrotow silnika na biegu jalowym slychac z rury dudnienie (cos jak ze "sportowych" wydechow). Poprzedni wlasciciel mowil ze nikt mu tego nie mogl wyregulowac i dlatego tak z tym jezdzil :) . Nadmienie ze na benzynie nie ma podobnych odglosow. Dodam jeszcze ze mam w autku silnik 1.6 16V i instalacje z komputerem.

Z gory dziekuje za pomoc.

Z powazaniem JA
  • Poziom 10  
    Ja wiem ze moze moje pytania nie byly zbyt inteligentne :) , ale jest to moj pierwszy bardziej skomplikowany samochod.
    Miejcie wiec litosc i prosze odpowiedzcie na pytania :) .

Z powazaniem JA