Witam. Mam problem z częstym dobijaniem powietrza do hydroforu po uruchomieniu poboru na zewnątrz budynku. Instalacja jest szczelna. Z.a kiedy pobór jest tylko na dom wszystko jest ok. a dobicie powietrza ogranicza się w częstotliwości ok. 3-4 miesiące. Po puszczeniu wody na krany zewnętrzne i uruchomieniu systemu podlewania powietrze muszę na nabijać raz na 2-3 dni - zależy od ilości poboru wody z instalacji zewnętrznej. Czym pobór jest większy tym częściej trzeba dobijać powietrza. W przypadku działania instalacji jedynie na do. Sytuacja jest taka jak opisałem wyżej. Instalacja to pompa głębinowa o wydajności 120l/min. Trójfazowa IBO + zbiornik hydroforowy ciśnieniowy o pojemności. 300l + odżelaziacz (taki jak zbiornik hydroforowy) + oczywiście zawór napowietrzający przed wejściem do hydroforu + zawór zwrotny. Sytuacja wygląda tak jakby wraz z wodą uciekało powietrze. Jak temu zaradzić??? Instalacja jest szczelna w 100% kilkukrotnie sprawdzona. Załączam Zdjęcia poglądowe
Witam. Mam problem z częstym dobijaniem powietrza do hydroforu po uruchomieniu poboru na zewnątrz budynku. Instalacja jest szczelna. Z.a kiedy pobór jest tylko na dom wszystko jest ok. a dobicie powietrza ogranicza się w częstotliwości ok. 3-4 miesiące. Po puszczeniu wody na krany zewnętrzne i uruchomieniu systemu podlewania powietrze muszę na nabijać raz na 2-3 dni - zależy od ilości poboru wody z instalacji zewnętrznej. Czym pobór jest większy tym częściej trzeba dobijać powietrza. W przypadku działania instalacji jedynie na do. Sytuacja jest taka jak opisałem wyżej. Instalacja to pompa głębinowa o wydajności 120l/min. Trójfazowa IBO + zbiornik hydroforowy ciśnieniowy o pojemności. 300l + odżelaziacz (taki jak zbiornik hydroforowy) + oczywiście zawór napowietrzający przed wejściem do hydroforu + zawór zwrotny. Sytuacja wygląda tak jakby wraz z wodą uciekało powietrze. Jak temu zaradzić??? Instalacja jest szczelna w 100% kilkukrotnie sprawdzona. Załączam Zdjęcia poglądowe