logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Częste dobijanie powietrza do hydroforu przy zewnętrznym poborze wody - instalacja IBO

bartoszzegarski8 17 Maj 2024 23:59 1134 2
REKLAMA
  • #1 21086370
    bartoszzegarski8
    Poziom 2  
    Posty: 2

    Witam. Mam problem z częstym dobijaniem powietrza do hydroforu po uruchomieniu poboru na zewnątrz budynku. Instalacja jest szczelna. Z.a kiedy pobór jest tylko na dom wszystko jest ok. a dobicie powietrza ogranicza się w częstotliwości ok. 3-4 miesiące. Po puszczeniu wody na krany zewnętrzne i uruchomieniu systemu podlewania powietrze muszę na nabijać raz na 2-3 dni - zależy od ilości poboru wody z instalacji zewnętrznej. Czym pobór jest większy tym częściej trzeba dobijać powietrza. W przypadku działania instalacji jedynie na do. Sytuacja jest taka jak opisałem wyżej. Instalacja to pompa głębinowa o wydajności 120l/min. Trójfazowa IBO + zbiornik hydroforowy ciśnieniowy o pojemności. 300l + odżelaziacz (taki jak zbiornik hydroforowy) + oczywiście zawór napowietrzający przed wejściem do hydroforu + zawór zwrotny. Sytuacja wygląda tak jakby wraz z wodą uciekało powietrze. Jak temu zaradzić??? Instalacja jest szczelna w 100% kilkukrotnie sprawdzona. Załączam Zdjęcia poglądowe Instalacja wodna z ciśnieniowym zbiornikiem hydroforowym i manometrami Instalacja wodna z hydroforem i rurami z tworzywa sztucznego Hydrofor ciśnieniowy z rurką i pojemnikami na wodę w pomieszczeniu gospodarczym.
  • REKLAMA
  • #2 21086419
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Posty: 21595
    Pomógł: 2511
    Ocena: 2795
    Zbiornik bez membrany więc powietrze rozpuszcza się w wodzie, możesz mieć dwie przyczyny problemu:
    - z uruchomieniem podlewania wzrasta pobór wody więc proces rozpuszczania przyspiesza
    - ciśnienie spada tak nisko (pompa nie nadąża pobierać wody ze studni) że zamiast wody do kranów idzie ze zbiornika powietrze.
    Sugeruję zbiornik wymienić na taki z membraną, ponadto przy zasilaniu instalacji ogrodowej pominąć odżelaziacz.

    bartoszzegarski8 napisał:
    Załączam Zdjęcia poglądowe

    Przy okazji - co to za rura z górnej części zbiornika wychodzi? To zbiornik hydroforowy czy odżelaziacz?
REKLAMA