Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS ever i brzeczenie :?:

06 Gru 2005 16:08 2815 17
  • Poziom 16  
    Witam
    Kupilem upsa evera 350 eco, na poczcie upadł im na 100%, chodzil u mnie przez 1 dzien normalnie az tu nagle,na drugi dzien, zauwazulem ze po zaniku pradu chodzi normalnie, ale jak sie pojawi napiecie to nie przelacza przekaznika i nie ma napiecia na wyjsciu. Jak juz poruszam płytką w środku (w okolicach przekaźnika) to się przełącza normalnie. W momęcie gdy korzysta z aku, trafo zaczyna mocno buczeć mimo iż jest podłączone obciążenie max 25W. O co chodzi, co z nim zrobic?????
    pomóżcie prosze :|

Dodano po 20 [minuty]:

aha i LM317 sie bardzo szybko nagrzewa dosyć mocno,a UPS trzyma max 1 minute obciażenie gdzies ze 150W, jest na auku 4,5 Ah, czy to aby nie zamalo troche?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Rozbierz i sprawdź czy nie ma uszkodzeń płytki drukowanej-jeśli twierdzisz że im upadł,mogą być pęknięcia druku,najlepiej sprawdzić ciągłość obwodów przyrządem,chyba że uszkodzenia będą widoczne. Pozdr
  • Poziom 16  
    no dobra przelaczanie wina gdzies styku na plytce, ale skad sie bierze to brzeczenie???? czego to moze byc wina??
  • Poziom 20  
    Być może jakiś rdzeń na trafku przetwornicy sobie pękł i brzęczy :) Warto sprawdzić,jeśli pęknięty zalać żywicą epoksydową lub czymś w tym rodzaju-ważne aby nie było to przewodzące i aby pęknięty rdzen zachował swój kształt(musi dobrze dolegać.
  • Poziom 16  
    a czy to ze trzyma tylko1 minute, to nie jest troche malo? czy podczas upadku mogl ulec uszkodzeniu aku??? czy moze to wina tego ze nie laduje akumulatora, bo tak zauwazylem ze po podlaczeniu czegos gdy piszczy i sie wylaczy ups, powinien on przez jakis czas po ponownym wlaczeniu ladowac aku, a tu tylko max z 5 minut poladuje i wsio, tzn. tak sygnalizuje lampka zewnetrzna pokazujaca ladowanie
  • Poziom 16  
    halo hallo??
    Moderowany przez TONI_2003:

Post nic nie wnosi do kosza !
    Proszę zgłosić się na PW w związku z tym postem.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    wie ktos cos na ten temat?? prad ladowania aku wynosi gdzies z 0,9A, i niewiem kurde ups sie wylacza po wyczerpaniu baterii, po wlaczeniu ponownym przez minute laduje i cigale taka sama sytuacja, jak sprawdzic i sformatowac na nowo aku??? aku to europower
  • Poziom 16  
    a tak przy okazji czy ma ktos moze tegoż upsa tylko ze wersje Pro?? bo widze ze na płytce jest miejsce do podłączenia jeszcze czegos,ale u mnie nie bylo to podlaczone, moze to jest miejce na kabel com do kompa??
    dolaczam zdjecie tej czesci plytki

opis złacz to: od góry 1.BP 2.SD 3. 6V 4.LB 5.GND , nazwa całego złącza to K4

UPS ever i brzeczenie :?:
  • Poziom 13  
    Witam.
    To że kupiłeś ups już wiem ale czy to był nowy z nowymi aku ?
    To że trzyma minutę i ładuje parę minut może świadczyć że aku nie mają swojej pojemnośći .
    A jaki jest rok produkcji tych aku?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Witam

Z tego co widze po foto jest to starsza wersja tego ups-a. To chyba nie jest model CDS (sinus na wyjsciu) jak mozesz to zamiesc zdjecie calego obwodu drukowanego - zobacze co moglo tam sie uszkodzic.

Pozdrawiam, Przemek
  • Poziom 16  
    sorki ze tak nic nie pisalem przez te pare dni, jutro wezme rozbioer sprzet i porobie zdjecia znowu
  • Poziom 16  
    witam, dołączam foty elektroniki z UPSa, a akumultor to Europower a jedyne co oprócz danych informacyjnych na froncie aku, podany jest taki ciąg na górze aku : AG20406
    Załączniki:
  • Poziom 19  
    Sprawdź czy tranzystory na końcówce mocy (te 4 obok siebie) są sprawne, oraz czy w ich okolicach nie ma zimnych lutów> Zobacz takze czy drivery koncówki (uklady smd typu IR21xx) nie mają przerwanych połączeń. Zbadaj też czy częstotliwość wyjściowa wynosi 50Hz (mógł nawalić kwarc przy procesorze od upadku) i z tąd to buczenie i szybkie rozładowanie. Jak przy ruszaniu obwodu zaczyna dzialac to na 100% jest gdzies przerwa w obwodzie
  • Poziom 16  
    ok dzieki Przemo w najbliższym czasie się tym zajmę i zdam relacje czy pomogło czy nie
  • Poziom 19  
    i jak?? pomogło?? jak nie to przebadaj diody w okolicy lm317 i samego lm. Możliwe że jest zwarcie w obwodzie ładowania akumulatora - te dwa brązowe przewody przy lm i przez to tak buczy i słabo trzyma na podtrzymaniu
  • Poziom 16  
    kurcze normalnie zonk, nawet nie mam kiedy usiasc do tego zeby zajrzec i sprawdzic co mi napisales Przemo, moze po sesji bedzie troche czasu bo teraz to naprawde bieda z nim....
  • Poziom 16  
    noto teraz to sobie narobilem... pospradzalem wszytskie ementy ktore byla mozliwosc, wszytskie byly ok (tranzystory, diody itd.).Czestotliwosc na wyjsciu oscyluje w granicach 50-60Hz wiec raczej wszytsko ok.gy chcialem zlozyc wszystko do kupy jeden z kondensatorow zwarł mi się na obudowie metalowej upsa, włączył sie natychmiast piszczyk (piszczał ciągłym dziwiękiem) oraz dioda (świeciła też ciągle) ale po parunastu sekundach wszytsko siadło i nie mogę go teraz nawet włączyć nawet.... co pech to pech

próbując zlokolizować co się sytało przypadkiem zwarłem dren ze źródłem jednego z tranzystorów kluczujących i na chiwle nawet zadziałało (dosłownie pare sekund)

Dodano po 5 [minuty]:

kondensator który się zwarł oznaczony jest jako C1, i umiejscowiony jest bardzo blisko HCF4071, nie ma też odpowiedniego napięcia na zasilaniu mikroprocka, jest o 1V niższe niż powinno
  • Poziom 19  
    zobacz czy nie masz popalonych sciezek, oraz czy stabililizator napięcia jest dobry. Jezeli zwarłeś tylko kondensator to nic nie powinno się innego stac. Gorzej jak zwarłeś jeszcze inne elementy - jak poszedł procek to moze być problem. Sprawdz jeszcze czy nie grzeja sie scalaki, jezeli sie grzeją to albo jest za duze napięcie zasilajace albo sa uszkodzone