logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dostęp do połączeń lokalnych po zmianach wTP na KXT 206

saw 07 Gru 2005 14:48 1275 11
REKLAMA
  • #1 2062221
    saw
    Poziom 11  
    Posty: 55
    Pomógł: 2
    Witam.

    Jak w temacie. Mam zablokowane połączenia międzymiastowe i przez to połączenia lokalne. Proszę o pomoc ewentualnie manual.

    Pozdrawiam
    Saw
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2062622
    pol_s
    Poziom 25  
    Posty: 589
    Pomógł: 82
    Ocena: 34
    Żeby to zrobić musisz mieć na porcie 1 włączony systemowy KXT7030 lub KXT7130.Aby wejść w program centrali należy przełącznik z tyłu aparatu przełączyć w pozycję program a następnie wybrać po podniesieniu słuchawki (ew. spekerphone) 6206206#
    W pozycji #16 wpisać 00 i kierunek lokalny np.042 dla Łodzi i uzupełnić gwiazdkami do 7znaków. Wyjście z programu 6206#
    Pozdrawiam a na dokładkę instrukcja ale po angielsku
    Załączniki:
    • KX-T 206E Installation Manual .pdf (305.53 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #3 2062787
    saw
    Poziom 11  
    Posty: 55
    Pomógł: 2
    Serdecznie dziękuję.
    Temat uważam za zamknięty.

    Pozdrawiam
    saw
  • REKLAMA
  • #4 2063909
    instalatorPBS
    Poziom 30  
    Posty: 1040
    Pomógł: 148
    Ocena: 96
    Wszystko OK z tą tylko różnicą, że aby zaprogramowa tę centralę nie musimy posiadac telefonu systemowego. Programujemy centralę tylko poprzez kod 6206206 i kody funkicji #xx .
    Systemówki używamy ewentualnie tylko w celu sprawdzenia zaprogramowanych fynkcji.
    RP
  • #5 2065407
    pol_s
    Poziom 25  
    Posty: 589
    Pomógł: 82
    Ocena: 34
    Zgadza się , lecz programowanie w ciemno może się skończyć różnymi kwiatkami - lepiej podejrzeć przed i po.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #6 2076377
    saw
    Poziom 11  
    Posty: 55
    Pomógł: 2
    I tu pojawił się problem. Pomimo iż wprowadzam zgodnie z insrukcją #16 00 042**** dalej mam problem z połączeniami lokalnymi. Mam wrażenie iż nie przyjmuje ustawienia. Nie posiadam aparatu systemowego więc nie mogę zobaczyć ustawień.
    Może ktoś ma jakiś pomysł ?


    saw
  • #7 2076931
    Jack14
    Poziom 38  
    Posty: 3515
    Pomógł: 320
    Ocena: 175
    No bez systemowca się nie da
  • #8 2076954
    pol_s
    Poziom 25  
    Posty: 589
    Pomógł: 82
    Ocena: 34
    A jesteś w strefie numeracyjnej łódzkiej ? , no bo jak w innej to zamiast 42 musisz wklepać numer kierunkowy swojego miasta (okręgu). Jeżeli wchodzisz w program to sygnał zmienia się w słuchawce ?
  • #9 2077328
    saw
    Poziom 11  
    Posty: 55
    Pomógł: 2
    Jestem w odpowiedniej strefie, poza tym po wejściu do programu sygnał mi się zmienia a po wprowadzeniu ostatniej cyfry otrzymuję ciągły sygnał o innej tonacji.

    saw
  • #10 2077351
    instalatorPBS
    Poziom 30  
    Posty: 1040
    Pomógł: 148
    Ocena: 96
    W której klasie masz te wewnętrzne. Mnie się wydaje,że numery dozwolone są podzielone tak samo jak w KX-T61610 i 1 dziesiątka dotyczy klasy 2 a 2 klasy 2 i 3. A ta instrukcja nie jest do polskich central więc nie wszystkie parametry muszą być poprawne ( i nie są - w polskich nie ma LCR-a, nie mają otwieracza zamka - fabrycznie i paru innych programów i ich wartości )
    RP
  • #11 2077547
    saw
    Poziom 11  
    Posty: 55
    Pomógł: 2
    to co mam w takim razie zrobić. Podejrzewam że wszystkie są w jednej klasie.
  • REKLAMA
  • #12 2078059
    instalatorPBS
    Poziom 30  
    Posty: 1040
    Pomógł: 148
    Ocena: 96
    Jeśli wszyscy są w 3 to zapisz numer dozwolony w komórce 10 a nie 00.
    RP

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemu z dostępem do połączeń lokalnych po zablokowaniu połączeń międzymiastowych w centrali Panasonic KX-T206. Aby odblokować połączenia lokalne, konieczne jest zaprogramowanie centrali poprzez kod 6206206# i ustawienie w pozycji #16 wartości 00 oraz lokalnego numeru kierunkowego (np. 042 dla Łodzi) uzupełnionego gwiazdkami do 7 znaków. Programowanie można wykonać bez telefonu systemowego, jednak jego posiadanie ułatwia podgląd i weryfikację ustawień, co jest zalecane, aby uniknąć błędów. W przypadku problemów z przyjęciem ustawień wskazano, że brak telefonu systemowego uniemożliwia pełną kontrolę konfiguracji. Dodatkowo, ważne jest, aby numer kierunkowy odpowiadał właściwej strefie numeracyjnej. Wskazano także, że w zależności od klasy wewnętrznych aparatów, numery dozwolone mogą być zapisywane w różnych komórkach pamięci (np. komórka 10 zamiast 00). Podkreślono, że instrukcje mogą nie być w pełni zgodne z polskimi centralami Panasonic, co wymaga ostrożności przy programowaniu.
REKLAMA