Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat 1.9 Tdi świeci się kluczyk immobila

robertjakim 07 Dec 2005 22:20 2272 5
 • #1
  robertjakim
  Level 14  
  Witam.
  Ponawiam pytanie Swiecą mi się kontrolki od ABS i ASP no i mam błędy nr 778 i 1044 czyli coś z czujnikiem skrętu kół i właśnie mam pytanie gdzie się znajduje ten czujnik skrętu kół Pomóżcie.
  dzięki
  Passat 2002 r.
 • #2
  Itek
  Level 20  
  Jak nie znasz tematu to będzie bardzo ciężko to naprawić.
 • #3
  robertjakim
  Level 14  
  Nie zbyt znam ale mam checi
  Poważnie może coś więcej chodzi mi o miejsce gdzie jest umiejscowiony czujnik skrętu koł?
  Dodam tylko że najpierw świecila się tylko kontrolka o ASP dopiero póżniej zaświecila się od ABS i potem miga taka czerwona z wykrzyknikiem w środku.
  Samochod jest z Angli po przełożeniu kierownicy gdzie tkwiła jedna usterka już wiem przewody od czujników z kół (abs) były zamienione stronami tzn. prawa strona z lewą dzisiaj to naprawilem ale nic nie pomogło?
 • #4
  Gerius
  Level 11  
  Czujnik skrętu kierownicy jest w kierowicy .Jedna całość z taśmą połączeniową.(robiłemto w golfie 4 , ale to jest myślę to samo). należy go adoptowac.
  Żeby to zrobić trzeba znać kod dostępu i przeprowadzić całą procedurę.Jeżeli będzie taka konieczność to postaram się to odgrzebać.
 • #5
  robertjakim
  Level 14  
  Hi
  Faktycznie ostatnio ustawiałem zbierzność i mechanik zdjął kierownicę i wyskoczyła taśma ale zwinał ją z powrotem i było ok ale faktycznie problemy pojawiły się po tym zabiegu.
  Jakbyś mógł odszukać tą instrukcję jak zaadoptowć ten czujnik byłbym wdzięczny
  Pozdrawiam
 • #6
  Itek
  Level 20  
  Nie pamiętam dokładnie kiedyś robiłem to nusisz zrobić nastawy tego czujnika ustawić go do jazdy na wprost czyli test drogowy i on sie wpisze.
  Poszukaj ESP wpostach archiwum coś powinno być. a ja u siebie też poszukam teraz jestem w domu i nie mam dostępu do wiadomości.
  Pamiętaj to jest ESP a nie ASP coś tam pomyliłeś.