Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 107P20/40H migająca dioda

Myson80 08 Gru 2005 18:57 657 1
  • #1 08 Gru 2005 18:57
    Myson80
    Poziom 9  

Witam,
    dostałem od kolegi uszkodzony monitor Philips 107P20/40H. Usterka objawia się tym, że po włączeniu zasilania dioda miga bardzo szybko na zielono a ekran pozostaje czarny. Czy moglibyście mi poradzić co jest tego przyczyną. Nie jestem profesjonalnym elektronikiem ale lutownicą umie się posługiwać. Jeśli była by jakaś błahostka to myślę, że dam sobie radę, jeśli coś poważnego to jaki by był orientacyjny koszt naprawy.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    Myson80

0 1
  • #2 08 Gru 2005 19:04
    Kalik
    Poziom 24  

Taaa... gdyby tak można wyczuc po kablu ( internet) co mu leży na wątrobie...Musisz go rozkręcic i dokonac podstawowych pomiarów, na początek tranzystor linii wraz z regulatorem napięcia, jeśli leży to najlepiej wywal go i podstaw tam w C-E żarówkę 60W odpal monek najlepiej od początku (dos) będziesz miał okazję zaobserwowac czy zmienia sie napięcie zasilające Hota wraz ze zmianą częstotliwości, możliwa usterka trafa WN, którejś z diod na wtórnej stronie przetwornicy, wzmacniacza RGB...zbyt mało danych dostarczyłeś jak dokonasz jakis pomiarów to będzie można cos więcej pokombinować. Skorzystaj z opcji "szukaj".

0