Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 1100-problem z wycieraczkami

08 Gru 2005 22:31 5433 7
 • Poziom 14  
  Witam.
  Mam pytanie dotyczace wycieraczek w seicento 1100.Otóż pewnego razu przestały działać 2 z 4 funkcji szybkośći wycieraczek.Przestałą działać funcja przerywana i szybka.Działa tylko tylko bardzo szybkie wycieranie wycieraczki a pojedyńcze na pól gwizdka.Trzeba przytrzymać manetke do końca ,żeby wrociła .Bojeżeli się póści to wycieraczki stają w miejscu.
  Dziwie sie tym bardziej gdyż samochód jest z 2004r. i jest na gwarancji ,ale niejade do serwisu z tym ponieważ będe musiał odstawić auto na tydzień.Tak niestety działają autoryzowane serwisy w salonach fiata.Czekam na jakieś sugestie w tej sprawie,może to jest nagminne uszk. w tych autkach.
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Witaj!!!
  moim zdaniem to brakuje plusa na silniczku,dlatego na poczatek proponuje sprawdzic bezpieczniki.
  jeszcze jedna opcja to wadliwy przelacznik od wycieraczek.
  powodzenia.
  pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Są tylko 3 opcje. Uszkodzony wyłącznik krańcowy w silniczku wycieraczek, Ta usterka występuje najcześciej a z postu to wynika ponieważ wycieraczaczki nie wracaja smoczynnie na miejsce spoczynku i nie ma trybu czasowego. Moze być również uszkodzony sterownik wycieraczek , zazwyczaj siedzi gdzieś razem z bezpiecznikami w przekażnikami, ale praca tego sterownika zależy wlaśnie od poprawności działania wyłącznika krańcowego w silniczku, co do bezpieczników to do wycieraczek jest tylko jeden i jakby był uszkodzony nie pracowałyby wcale. Ostatecznie moze to być przełącznik. Pozdrawiam.  Mariusz:.
 • Poziom 28  
  moze tez byc przytopiona 3 szczotka komutatora , trzeba rozebrac silniczek i przy odrobinie delikatniosci da sie zrobic o ile nie jest przegrzane zbytnio uzwijenie silniczka
 • Poziom 14  
  OK.Dzięki za porady,będe informował o ewentualnym skutku i powodach awarii.
  Pozdrawiam!
 • Poziom 14  
  nie ruszaj nic przytopiona szczotka w szczotkotrzymaczu/jest on plastikowy/
  powinni na gwarancji wymienić cały silnik

  [/code]
 • Poziom 14  
  Witaj!
  Tak,zdaję sobie sprawe ,że jakaś chociaż mała ingerencja w samochód może zakończyć się prostym wytłumaczeniem.
  Także dzięki za ostrzeżenie,dam znać jak mi naprawiątą usterkę i opiszę jej skutek.
  Pozdrawiam!
 • Poziom 14  
  powinni wymienić lecz nie muszą przymarznięte wycieraczki /sposób tłumaczenia/ma z tym styczność na codzień żal klienta bo rozumiem ale trzeba popatrzyć też z tej drugiej strony fabryka nie zawsze zgadza się na wymianę