logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ford Mondeo 2.0 16V automat - wtyczka za filtrem powietrza wpływa na moc

michalniz1 09 Gru 2005 12:27 2504 6
REKLAMA
  • #1 2067824
    michalniz1
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Ocena: 5
    mój fordzik *automat* 136 koników, nie chce ciągnąć, dopiero po odłączeniu wtyczki która się znajduje za filtrem powietrza, zaczyna ładnie ciągnąć, co to jest za wtyczka? czy można ją jakoś naprawić?
  • REKLAMA
  • #2 2071258
    Petkinx
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Ocena: 3
    Mozesz powiedzieć coś wiecej o tej kostce???Poniewaz tam idzie kilka kostek i dokładnie nie wiem o którą ci chodzi?
  • REKLAMA
  • #3 2071285
    TomPi
    Poziom 20  
    Posty: 303
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    prawdopodobnie odpinasz przepływomierz - jak jest padnięty to jest taki objaw. Czy w aucie jest gaz ??
  • #4 2071724
    michalniz1
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Ocena: 5
    w aucie nie ma gazu ale niedługo bedzie

    Dodano po 28 [minuty]:

    tak to jest przepływomierz. czy da się to naprawić? czy można założyć gaz z tą usterką? czy odpięcie wtyczki nie zepsuje samochodu?
  • REKLAMA
  • #5 2072630
    TomPi
    Poziom 20  
    Posty: 303
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Odpięcie wtyczki to nie jest rozwiązanie problemu - dobrze by było zrobić jakąś diagnostykę.Gaz można założyć - do jego pracy w zasadzie nie jest potrzebny przepływomierz.


    Ale, ale.... zdaje się że jest tam plastikowy kolektor - czyli wypadało by założyć instalację z wtryskiem gazu, a wtedy może być odczywalny brak wskazań z przepływomierza (dawkowanie gazu jest oparte na czasie wtrysku benzyny, a na takowy ma wpływ przepływomierz)
  • #6 2072788
    michalniz1
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Ocena: 5
    plastkowy jest ale to nie problem znam dobrych gaziarzy powiedzieli ze założą instalacje drugiej generacji za 1900 zł. znam ich bo zakladali juz mi w poprzednim samochodzie gaz i bylo wszystko ok, podobnie jak paru moim kumplom i zaden nie narzeka.
  • REKLAMA
  • #7 2073261
    TomPi
    Poziom 20  
    Posty: 303
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Jak chcesz mieć taniej gaz - zmień kolektor na metalowy - koszt około 500 zł, a masz świety spokój. Zdażało mi się mieć na warsztacie auto po "dobrych gazownikach" - szczeliło i rozerwało kolektor. Jak pęknie to ani na gazie, ani na benzynie nie pojedziesz.

Podsumowanie tematu

✨ W Fordzie Mondeo 2.0 16V z automatyczną skrzynią biegów problem z brakiem mocy pojawia się, gdy wtyczka za filtrem powietrza, prawdopodobnie podłączona do przepływomierza powietrza, jest podłączona. Po jej odłączeniu samochód zaczyna lepiej ciągnąć. Przepływomierz może być uszkodzony, co powoduje taki objaw. Odłączenie wtyczki nie jest zalecanym rozwiązaniem, a właściwa diagnostyka jest konieczna. W samochodzie nie ma jeszcze instalacji gazowej, ale planowane jest jej założenie. Montaż instalacji gazowej drugiej generacji jest możliwy mimo usterki przepływomierza, zwłaszcza jeśli kolektor jest plastikowy. Zaleca się jednak wymianę plastikowego kolektora na metalowy (koszt około 500 zł), co zapewni większą trwałość i bezpieczeństwo, ponieważ pęknięcie kolektora może uniemożliwić jazdę zarówno na benzynie, jak i na gazie. Instalacja gazowa oparta na wtrysku wymaga prawidłowego działania przepływomierza, gdyż dawkowanie gazu jest oparte na czasie wtrysku benzyny, który zależy od wskazań przepływomierza.
REKLAMA