logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes W204 2.2 CDI - brak reakcji na lewarek biegów, auto nie rusza na D i R

adamw168 16 Wrz 2024 13:04 885 3
REKLAMA
  • #1 21228297
    adamw168
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam, wczoraj przy dojeżdżaniu do krzyżówki znikły biegi, lewarek na D, obroty normalne, auto stoi w miejscu. Lewarek zmienia pozycję D.R.N.P, na wyświetlaczu zmienia się także, natomiast stoi w miejscu na pozycji P i N, można kręcić motor do 4 tys. na D i R maks 1.500. Po podłączeniu stacji zero błędów, odpięcie akumulatora także nic nie dało. Nie pokazuje tylko zmiany biegów na tiptronic prawo czy lewo, obok D nie pokazuje się 5,4,3,2,1, tryb C S zmienia się i podnoszą się obroty silnika. Olej nowy w skrzyni przy okazji remontu silnika, złożone wszystko, auto zrobiło 400 km, żadnych objawów, zmieniało biegi płynnie i bez dziwnych odgłosów. Zamówiłem nowy sterownik, ten pod nogami pasażera, będzie w środę. Auto na P stoi, nie można przepchnąć, a na N można, więc wykluczam zawleczkę lewarka. Pomocy, trzeci raz wywalać silnik z skrzynią, przyjdzie jak sprawdzić, czy nie padła pompa w skrzyni. Zwykła skrzynia 5G, pozdro.
  • REKLAMA
  • #2 21228663
    kostrze
    Poziom 16  
    Posty: 321
    Pomógł: 12
    Ocena: 41
    Witam niestety mam identyczny problem Może jakoś go rozwiążemy Zachodzę w głowę nie wiem czy to może być
  • REKLAMA
  • #3 21228909
    adamw168
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Może sterownik pod nogami pasażera, ale to loteria, chyba że ułamany plastik w skrzyni. Ktoś miał taki przypadek w W203, skrzynia taka sama.Mercedes W204 2.2 CDI - brak reakcji na lewarek biegów, auto nie rusza na D i R
    Załączniki:
    • Mercedes W204 2.2 CDI - brak reakcji na lewarek biegów, auto nie rusza na D i R Screenshot_20240916-073632-358.png (695.62 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 21853513
    all4_cars
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam, mam podobny przypadek w Vito 639. Znalazłeś może przyczynę usterki? Pozdrawiam!
REKLAMA