Pytanie dotyczące doboru przewodów/kabli oraz i ich ułożenia w warstwie izolacji. Planuję dodatkowe docieplenie budynku już raz pokrytego warstwą styropianu z tynkiem. Dodatkowo potrzebuję rozprowadzić przewody pod oświetlenie na elewacji: listwy led oraz niewielkie lampy led max. 30W. Przewód 3x1,5mm2. Czy w takim przypadku mogę:
1) Użyć przewodu YDYp i przykleić/zamocować do starej elewacji bez osłony(peszla) a następnie przykryć go dodatkową warstwą styropianu? Czy może koniecznie powinien to być typowy kabel zewnętrzny YKY? Oprawy oświetleniowe są bardzo małe i im bardziej giętki przewód tym prościej później z montażem... Rozważałem też użycie kabla sterowniczego Bit 500 Black FR przy czym jego tańsza i cieńsza (wygodniejsza) wersja jest na napięcie 300/500V i się obawiam czy z czasem po latach nie będzie wybijać różnicówki...
2) Jak dobrać później wyłączniki nadprądowe ze względu na ułożenie przewodu w samym środku izolacji 14cm? Nie jest to chyba typowe ułożenie A2 dlatego czy "eska" 10A dla takiego przekroju nie będzie za duża?
1) Użyć przewodu YDYp i przykleić/zamocować do starej elewacji bez osłony(peszla) a następnie przykryć go dodatkową warstwą styropianu? Czy może koniecznie powinien to być typowy kabel zewnętrzny YKY? Oprawy oświetleniowe są bardzo małe i im bardziej giętki przewód tym prościej później z montażem... Rozważałem też użycie kabla sterowniczego Bit 500 Black FR przy czym jego tańsza i cieńsza (wygodniejsza) wersja jest na napięcie 300/500V i się obawiam czy z czasem po latach nie będzie wybijać różnicówki...
2) Jak dobrać później wyłączniki nadprądowe ze względu na ułożenie przewodu w samym środku izolacji 14cm? Nie jest to chyba typowe ułożenie A2 dlatego czy "eska" 10A dla takiego przekroju nie będzie za duża?