Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samodzielne ekranowanie

citro 11 Gru 2005 18:50 1058 2
  • #1 11 Gru 2005 18:50
    citro
    Poziom 9  

Mam takie proste, chyba aż głupie pytanie :D Czy owinięcie chinchy od wzmacniacza folią aluminiową a potem jakąś izolacją (bo peszel troche za gruby) cos pomoże? Mimo ostrzezen kupilem na giedzie chinche za 25z :| wiec nie oszukujmy sie - nie jest to najwyzsza polka :D Na razie jeszcze nie wiem-moze nie bedzie zaklocen ale jak sie okaze,ze sa a juz beda pod tapicerka podlogi itd to bedzie duzo pracy z rozmontowywaniem. Myslicie, ze taki patent coz pomoze czy tylko kabel bedzie grubszy ? :D

0 2
  • #2 11 Gru 2005 19:21
    senso
    Poziom 20  

Szczerze mówiąc to najpierw je podłącz a potem jeśli będzie taka konieczność to kombinuj.Nie mam pojęcia skąd się wzięła opinia że tańsze kable są zawsze gorsze.Po pierwsze jeśli nie chcesz startować w zawodach Drag dB itp. to nie wywalaj kasy na cuda.Niejednokrotnie tańsze kable nie ustepują jakościowo tym droższym,po drugie większość zakłóceń to wina złego filtrowania zasilania przy radiu gdzie wstawienie filtra za 20PLN już przynosi efekt.Ja 6 lat temu gdy zakładałem pierwszą skrzynię basową na niefirmowym głośniku + tda1562q własna adaptacja + radio PIONIER za 150 PLN :P w samochodzie Mazda 323 nie miałem kasy na kable bo z kasą miałem krucho to kupiłem kable sygnałowe z ekranem /1PLN za metr/ + wtyczki chinche polutowłęm zaizolowałem i nie było żadnych zakłóceń.Przy radiu było słychać piski wraz ze wzrostem gazu czemu zaradziło podpięcie 2x4700uF.Więc moja rada taka,załóż,sprawdz a potem kombinuj.
    pozdro

0
  • #3 11 Gru 2005 23:56
    niemownikomu
    Poziom 13  

Witam
    Tez kupilem na gieldzie takie kable sygnalowe i po jakims czasie mialem taki problem ze przy wlaczaniu silnika czy przelaczaniu utworu bylo zawsze mocne "fukniecie" suba... na koncu membrama suba zaczela chodzic razem z obrotami silnika ( na poczatku myslalem ze to wina tlumika :) ) i jak sie okazalo to byla wina kabli sygnalowych.. po tym stwierdzilem ze nie warto kupowac kabli z zalewanymi wtyczkami bo nie wiadomo co w srodku siedzi i kupilem przewod nakamichi i wtyczki nakamichi polutowalem i jest teraz o niebo lepiej i nie wystepuja zadne zaklocenia.. jednym slowem czy profi car audio czy nie - dobre kabelki to podstawa :) Pozdrawiam

0