Witam
Mam problem u siebie z siecią i chciałbym prosić o pomoc. Internet mam za pomocą routera Zyxel LTE5398-M904 i jest spięty ze switchem Netgear 16p GS116GE.
Do tego Netgeara są wpięte: 5x LAN do każdego pokoju i w 2 pokojach jest jeszcze mały switch TP-Link, do którego są wpięte TV, dekoder, konsola w jednym pokoju, a w drugim TV i dekoder. Pozostałe 3 LAN-y są niepodłączone. Następnie do Netgeara wpięty jest dysk sieciowy D-Link, rejestrator od kamer oraz AP Ubiquiti U6 Lite, który zastępuje WIFI (Zyxel ma wyłączone WIFI).
I teraz problem jest z tym, że często nie mogę dostać się na dysk sieciowy, mimo że łączę się Chromecastem, który jest podłączony po WIFI do U6, lub zrywa połączenie w trakcie oglądania przez DLNA poprzez TV, lub dekodery nie widzą się w multiroomie, oraz co najdziwniejsze, nadal w menu Zyxela w urządzeniach podłączonych na LAN widnieje kilka sprzętów, które fizycznie są spięte ze switchem lub po WIFI z U6.
Zyxel spięty jest ze switchem portem LAN-LAN.
Proszę o radę
Mam problem u siebie z siecią i chciałbym prosić o pomoc. Internet mam za pomocą routera Zyxel LTE5398-M904 i jest spięty ze switchem Netgear 16p GS116GE.
Do tego Netgeara są wpięte: 5x LAN do każdego pokoju i w 2 pokojach jest jeszcze mały switch TP-Link, do którego są wpięte TV, dekoder, konsola w jednym pokoju, a w drugim TV i dekoder. Pozostałe 3 LAN-y są niepodłączone. Następnie do Netgeara wpięty jest dysk sieciowy D-Link, rejestrator od kamer oraz AP Ubiquiti U6 Lite, który zastępuje WIFI (Zyxel ma wyłączone WIFI).
I teraz problem jest z tym, że często nie mogę dostać się na dysk sieciowy, mimo że łączę się Chromecastem, który jest podłączony po WIFI do U6, lub zrywa połączenie w trakcie oglądania przez DLNA poprzez TV, lub dekodery nie widzą się w multiroomie, oraz co najdziwniejsze, nadal w menu Zyxela w urządzeniach podłączonych na LAN widnieje kilka sprzętów, które fizycznie są spięte ze switchem lub po WIFI z U6.
Zyxel spięty jest ze switchem portem LAN-LAN.
Proszę o radę