logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens - brak mocy, turbo późno wstaje, wtryski?

pkobier 05 Gru 2024 14:30 1161 7
REKLAMA
  • #1 21334126
    pkobier
    Poziom 14  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens brak mocy i pomysłów ;)
    Dolot szczelny, przepustnice ciepłe/zimne niepoobrywane, chodzą ok, EGR zaślepiony, wydech drożny (screen z pomiaru ciśnienia różnicowego), podciśnienie sprawdzone i szczelne, wartość wymagana i rzeczywista położenia sztangi pokrywa się niemal idealnie. Turbo późno wstaje (wykres), auto jest mułowate. Wtryski? Korekty 95, 100, 100, 98. Ciśnienie na listwie oczekiwane = rzeczywiste. Co jeszcze można sprawdzić, czy o czymś nie pomyślałem? Acha, kompresja 28,29,29,28 ;)
    Załączniki:
    • Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens - brak mocy, turbo późno wstaje, wtryski? screenshot_20241205-045821.png (64.28 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens - brak mocy, turbo późno wstaje, wtryski? screenshot_20241205-043324.png (69.76 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens - brak mocy, turbo późno wstaje, wtryski? screenshot_20241205-044826.png (60.32 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens - brak mocy, turbo późno wstaje, wtryski? screenshot_20241205-045049.png (61.9 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21334161
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 21334253
    pkobier
    Poziom 14  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    MAP podmieniany - bez zmian. Turbo wygląda bardzo dobrze, luzu praktycznie brak, koła nie uszkodzone. Sztanga chodzi płynnie w całym zakresie. "obrazki" robione na 3 i 4 biegu z butem w podłodze w zakresie 1800-3000 obrotów około.
  • REKLAMA
  • #4 21334475
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 21334581
    Marcin EU07
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 17
    No może oczywiste, ale filtr powietrza dobrze sprawdzić
  • REKLAMA
  • #6 21334641
    pkobier
    Poziom 14  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    johnny833 napisał:
    Jak już wstawiasz takie "logi" to dodawaj do tego podstawy ,jak położenie APPS,obroty silnika, PWM dla "n75"


    Pisałem: pedał w podłodze, obroty podałem, sterowanie elektrozaworem sprawdzę, choć tu nie doszukiwał bym się problemu bo sztanga chodzi dobrze, wartości rzeczywiste czujnika kopiowania pokrywają się z zadanymi. Ale sprawdzę oczywiście.

    Marcin EU07 napisał:
    No może oczywiste, ale filtr powietrza dobrze sprawdzić


    Filtr nowy

    Jeszcze jedno o czym nie wspomniałem: ECU nie wyrzuca żadnego błędu.
  • #7 21341882
    pkobier
    Poziom 14  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    Aktualizacja: po odpięciu przepływomierza auto idzie jak złe. Wskazania oczekiwane - rzeczywiste się pokrywały, dlatego nie brałem jej pod uwagę. Może to być wina przepływki? Czy po prostu jej odpięcie powoduje że ECU odcina coś poza nią i dlatego auto jedzie?
  • #8 21343337
    pkobier
    Poziom 14  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    Przyczyną takiego zachowania był uszkodzony przepływomierz.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z Peugeot 407 2.0HDi RHR Siemens, który ma brak mocy, opóźnione włączanie turbiny oraz podejrzenie o problemy z wtryskiwaczami. Sprawdzono szczelność dolotu, stan przepustnic, EGR, wydechu oraz podciśnienia, a także wartości ciśnienia na listwie. Użytkownik zauważa, że po odpięciu przepływomierza auto działa lepiej, co sugeruje, że uszkodzony przepływomierz może być przyczyną problemu. W odpowiedziach zasugerowano również sprawdzenie kierownic turbiny oraz filtra powietrza.
REKLAMA