Dzień dobry,
temat dotyczy regulacji kotła gazowego wiszącego Buderus Logamax U052 24 kW (starszy piec mający już pewnie ponad 15 lat).
Zainstalowany w domku 80m2, ogrzewa centralne ogrzewanie na grzejnikach i CWU w zbiorniku 160 litrów.
Pytanie dotyczy wykonania regulacji/dopasowania:
- Maksymalnej mocy grzewczej, funkcja w menu 1.A aktualnie wskazuje 70 (czyli jakby 70%)
- Mocy podgrzewania CWU, funkcja 1.b aktualnie wskazuje U0 (czyli jakby100%)
Chciałbym zmniejszyć obie moce ponieważ piec bardzo szybko (do minuty) dogrzewa do zadanej temperatury na zasilaniu (CO 50 stopni, CWU 45 stopni), wyłącza się, schładza i ponownie dogrzewa. Założyłem, że jak zmniejszy się moc to piec będzie dłużej pracował (dochodził do ustawionej temperatury) a pompka będzie dłużej tłoczyła ogrzewaną wodę.
Według instrukcji wykonuje się to za pomocą u-rurki zmieniając wartość cyfrową w menu i obserwując wskazania ciśnienia, które odpowiada danej mocy (według tabeli w serwisowce).
Pytanie czy stoi coś na przeszkodzie abym ustawił w obu ww. mocach po 50 bez obserwacji ciśnienia na u-rurce?
Dziękuję i pozdrawiam.
temat dotyczy regulacji kotła gazowego wiszącego Buderus Logamax U052 24 kW (starszy piec mający już pewnie ponad 15 lat).
Zainstalowany w domku 80m2, ogrzewa centralne ogrzewanie na grzejnikach i CWU w zbiorniku 160 litrów.
Pytanie dotyczy wykonania regulacji/dopasowania:
- Maksymalnej mocy grzewczej, funkcja w menu 1.A aktualnie wskazuje 70 (czyli jakby 70%)
- Mocy podgrzewania CWU, funkcja 1.b aktualnie wskazuje U0 (czyli jakby100%)
Chciałbym zmniejszyć obie moce ponieważ piec bardzo szybko (do minuty) dogrzewa do zadanej temperatury na zasilaniu (CO 50 stopni, CWU 45 stopni), wyłącza się, schładza i ponownie dogrzewa. Założyłem, że jak zmniejszy się moc to piec będzie dłużej pracował (dochodził do ustawionej temperatury) a pompka będzie dłużej tłoczyła ogrzewaną wodę.
Według instrukcji wykonuje się to za pomocą u-rurki zmieniając wartość cyfrową w menu i obserwując wskazania ciśnienia, które odpowiada danej mocy (według tabeli w serwisowce).
Pytanie czy stoi coś na przeszkodzie abym ustawił w obu ww. mocach po 50 bez obserwacji ciśnienia na u-rurce?
Dziękuję i pozdrawiam.