logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Szum w grzejnikach po rozkręceniu termostatu powyżej 3 - jak to naprawić?

cmik21 09 Gru 2024 17:20 654 3
REKLAMA
  • #1 21340370
    cmik21
    Poziom 9  
    Posty: 22
    Ocena: 10
    Witam,
    Zakupiłem dom w tym roku latem z piecem gazowym. Od kiedy zaczęła się pora grzewcza, to w grzejnikach po rozkręceniu termostatu powyżej 3 (trójki) grzejnik zaczyna szumieć. Odkręciłem termostat i dalej szumi, próbowałem regulować przepływ na zaworze powrotnym i dalej szum. Grzejniki są odpowietrzone. Czy ktoś mógłby coś doradzić? Ponieważ w nocy jest to nie do wytrzymania. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21340404
    Inkwizycja
    Poziom 30  
    Posty: 1318
    Pomógł: 165
    Ocena: 415
    Zbyt duża prędkość przepływu, zmniejsz obroty na pompie w kotle (jeśli można).
  • REKLAMA
  • #3 21340485
    cmik21
    Poziom 9  
    Posty: 22
    Ocena: 10
    Pomogło dziękuję.
  • #4 21340487
    cmik21
    Poziom 9  
    Posty: 22
    Ocena: 10
    Ciśnienie przepływu na pompie wody.
REKLAMA