logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Seat Ibiza IV 2014 - niskie napięcie czujników parktronic, brak reakcji

bambiko217 20 Gru 2024 20:21 2007 7
REKLAMA
  • #1 21356721
    bambiko217
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Witam, nie działa parktronic seat ibiza IV 2014. Czujniki nie reagują na nic. Czasem coś się załączy raz na miesiąc i zaraz nie działa. Po sprawdzeniu mam kod błędu o niskim napięciu B107a14 Open circuit/short circuit to ground. Sprawdziłem moduł parktronic i na wtyczce od czujników z tyłu mam napięcie 2.8 V, a na przód jakieś 10 V. Co może być tego przyczyną?
    AI: Czy w ostatnim czasie były przeprowadzane jakieś naprawy lub zmiany w samochodzie, które mogłyby wpłynąć na działanie systemu parktronic?
    Wymiana akumulatora 3 miesiące temu
    AI: Jaki jest stan akumulatora i alternatora w samochodzie? Czy były one ostatnio sprawdzane lub wymieniane?
    Wymieniany był akumulator na nowy, stary był rozładowany. Aktualny nie sprawia problemów.

    Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

    >>21356721 >>21356721 Moduł parktronic samochodu z widoczną płytką drukowaną i komponentami elektronicznymi.

    Moduł wygląda tak, według mnie normalnie. Ale specjalistą nie jestem... Jakieś pomysły, gdzie i jak szukać?
  • REKLAMA
  • #2 21357074
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7999
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4214
    Najpewniej któryś czujnik robi zwarcie i odłacza obwód zasilania czujników. Demontaż zderzaka i na piechotę szukanie problemu.
  • REKLAMA
  • #3 21357289
    bambiko217
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Z wiązki bez podpiętych czujników na tył ciągle napięcie 2.8 tak jak wyjsciowe w module. Szukać problemów z czujnikami na przodzie? Wyjściowo idzie na przod z modułu jakoś w granicach 10. Bez podpiętej kostki na przód napięcie na tył się nie zmienia. Z wiązki przedniej nie wraca pobór i przez to napięcie może być ciągle niskie?
  • REKLAMA
  • #4 21359792
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7999
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4214
    Tak może być, czasem dochodzi do uszkodzenia bezpiecznika SMD w sterowniku i stąd te problemy.
  • #5 21370974
    bambiko217
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Problem zniknął na chwilę, po czym znów się pojawił. Po odłączeniu czujników zasilanie z modułu jest jakieś 12 V na obydwie strony, a po podłączeniu już czujników spada na 5 V i wyskakuje błąd zbyt niskiego napięcia. Macie pomysł?
  • #6 21372914
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7999
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4214
    decybel91 napisał:
    Najpewniej któryś czujnik robi zwarcie i odłacza obwód zasilania czujników. Demontaż zderzaka i na piechotę szukanie problemu.
  • REKLAMA
  • #7 21381020
    bambiko217
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21372914
    Bezpiecznik ma zbyt duży opór i tak po wymianie wadliwego czujnika trzeba lutować i zobaczymy.
  • #8 21400697
    bambiko217
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Wymiana bezpiecznika w module

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z systemem parktronic w Seacie Ibizie IV z 2014 roku, gdzie czujniki nie reagują, a kod błędu wskazuje na niskie napięcie (B107a14). Po wymianie akumulatora, napięcie na wtyczce czujników tylnych wynosi 2.8 V, a na przednich 10 V. Użytkownik podejrzewa zwarcie w czujnikach, co potwierdzają odpowiedzi innych uczestników dyskusji, sugerujących demontaż zderzaka w celu lokalizacji problemu. Dodatkowo, wskazano na możliwość uszkodzenia bezpiecznika SMD w sterowniku oraz na zbyt duży opór w bezpieczniku po wymianie wadliwego czujnika.
REKLAMA