Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem przy próbie instalacji systemu.

12 Gru 2005 20:40 1617 14
  • Poziom 27  
    Rzecz w tym, żę napęd ładuje instalatora godzine czasu... Brzmi to tak jakby nie mógł rozpędzić płyty. Pod działającym systemem śmiga jak burza. (Nero CD Speed). Komputer to AthlonXP 2000, Płyta MSI KT333V, Napęd CDRW Lite-On 48.....
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 21  
    A w jakim stanie jest płyta ?? Podobny problem miałem przy swoim sprzęcie okazało się że dysk twardy posiadal badsectory.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    A jaki to system?

pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Cytat:
    AthlonXP 2000, Płyta MSI KT333V, Napęd CDRW Lite-On 48.....

czy mozesz uzupelnic braki ?

zasilacz nazwa i model oraz jego napiecia mierzone miernikiem podaj?

czy plyta cd jest porysowana?

czy w innym komputerze ta plyta cd dziala znakomicie?

jakie ustawienie jest zworek w czasie instalacji systemu (dyski i napedy)?
  • Poziom 27  
    Zasilacz to jakiś No Name. Napięć nie pomierzyłem, bo nie przypuszczałem, że będą takie kłopoty. Płyta jak już wcześniej napisałem pod systemem na tym samym napędzie czyta się świetnie (Verbatim) i jest nowa. Rys brak.
    W pierwszym kanale pracuje tylko dysk twardy (Maxtor). W drugim tylko napęd CDRW. Co ciekawe. Gdy ustawi się zworkę na Master napęd z uporem maniaka pracuje w trybie PIO. Dopiero zmiana na Slave powoduje, że napęd zaczyna pracować w trybie DMA-2.
  • Poziom 15  
    Witam
    Zrób nową kopię z oryginału i nie na maksymalnej prędkości tylko 8-16
    Miałem podobny problem .
    Powodzenia
  • Poziom 25  
    Skopiuj cd na dysk to sie przekonasz czy napewno czyta no i instaluj z dysku będzie szybciej.
  • Poziom 30  
    Zakladam że próbujesz zainstalować Windowsa XP. Tez zdazyl mi sie taki problem ze system nie chcial sie zainstalowac na swierzym dysku. Do tej pory nie wiem w czym tkiwiła przyczyna. Swój problem rozwiazalem tak, że najpierw zainstalowalem Windowsa 98 w najbardziej okrojony sposob jaki sie da, bez żadnych dodadków. Nastepnie juz dzialajacy system zaktualizowalem tą felerna plyta XP i sie udalo. Wiem, że to troszke zabawy ale to jest jedna z propozycji na rozwiazanie twojego problemu. Pozdrawiam :D
  • Poziom 27  
    Widzę, że jednak nikt nie potrafi mi pomóc....
  • Poziom 13  
    Sprawdź ustawienia w biosie. Może nie masz włączonego DMA? Podczas startu komputera z płyty CD to właśnie ustawienia w biosie mają wpływ na pracę urządzeń.
    A co do stanu płyty CD to raczej jej jakość nie powinna robić dużej różnicy, w końcu korekcja błędów w napędzie jest realizowana przez sam napęd i oprogramowanie zaszyte w jego biosie.
  • Poziom 11  
    miałem podobną sytuacje z próba instalacji XP na nowiuskim kompie (miał zaledwie 4h i był kupiony w sklepie komputerowym) bez systemu i bez niczego nawet partycji niebyło...

przy "kopiowanie niezbednych plików do instalacji systemu windows" cochwile wyskakiwały błedy odczytu z CD płyta była niedraśnieta... wiec padło na kompa i po dłuzrzych próbach i kombinacjach padło na DDR 256/333.
    spróbuj podstawic inną pamieć.
  • Poziom 30  
    mnie interesuje ten brak trybu DMA , robilem ostatnio taki dysk kumplowi na ktorym tez byl problem z instalacja XP i w trybie master caly czas chodzil na PIO ( nie pamietam nazwy dysku ale byla to nowka 160 GB )
    problem tkwil w tym ze mlodszy braciszek "pozyczyl dysk od brata i poszedl po filmy do kolegi tasma ktora podpinali nie miala naciecia z boku a jak sie pozniej okazalo lebki nie zwrocili uwagi ze jeden z otworkow jest zaslepiony i wbili pin od tasmy do srodka dysku .
    efektem bylo : bledne instalacje systemu XP , po zainstalowaniu systemu brak pracy w trybie DMA , sprawdz moze u ciebie tez ktos tak zrobil
  • Poziom 27  
    oleq - Odpada. Ludzie którzy mają ten komputer nie wiedzą co to dysk twardy. Spróbuje podstawić swój napęd ze swoją taśmą... względnie zostanie rycie w biosie. Na zasilacz mi nie wygląda, bo pod systemem napęd też miałby problemy i nie tylko on...
  • Poziom 27  
    Sprawa się rozwiązała. Podstawiłem swój napęd i wszystko wróciło do normy. Dla pewności w starym aktualizowałem firmware i jeszcze raz sprawdziłem. Wypróbowałem też na innej taśmie łączącej napęd z płytą. Sprawa jest dla mnie jasna. Napęd dożył swoich dni. Najciekawsze jest właśnie to, że pod systemem niektóre płyty czytał elegancko...
    Temat uważam za zamknięty.
  • Moderator
    :arrow: ... to dlaczego go nie zamknąłeś kolego music :?:
    :arrow: ZAMKNIJ MNIE Problem przy próbie instalacji systemu.
    Już możesz to zrobić sam :D ba nawet powinieneś to zrobić sam :!: