Suzuki Alto 1.0 2011r.
Mam kilka pytań co do tego samochodu:
- Czy istnieje jakaś metoda na sprawdzenie cewek zapłonowych w domowych warunkach (oporność na pinach itd ) ?
- jakie ciśnienie w tym silniku powinno być na garach ?
- Czy spotkał się ktoś z jakąś książką (pdf) o naprawach tego modelu ?
Mam kłopot z silnikiem - chodzi jak traktor, gaśnie na wolnych obrotach.
Kilka dni temu przejrzałem świece, było mało wiele równo wypalone.
Wymieniłem czujnik położenia wału - tak wskazywał komputer.
Odpalił spoko, reagował na gaz, nic sie nie działo .. jednak po chwili zaczął szarpać i zgasł.
zero poprawy - a nawet jeszcze gorzej - dwie świece są zakopcone.
Dziś sprawdziłem ciśnienie na garach - na jednym 12bar, kolejne dwa zero. :]
Mam jednak zwykły manometr od YATO, niemam w komplecie adaptera na M12 x 1,25 - tylko guma "na styk".
W jednym jednak pokazuje ciśnienie w pozostałych dwóch nie..
Jak podejść do gada ?
Mam kilka pytań co do tego samochodu:
- Czy istnieje jakaś metoda na sprawdzenie cewek zapłonowych w domowych warunkach (oporność na pinach itd ) ?
- jakie ciśnienie w tym silniku powinno być na garach ?
- Czy spotkał się ktoś z jakąś książką (pdf) o naprawach tego modelu ?
Mam kłopot z silnikiem - chodzi jak traktor, gaśnie na wolnych obrotach.
Kilka dni temu przejrzałem świece, było mało wiele równo wypalone.
Wymieniłem czujnik położenia wału - tak wskazywał komputer.
Odpalił spoko, reagował na gaz, nic sie nie działo .. jednak po chwili zaczął szarpać i zgasł.
zero poprawy - a nawet jeszcze gorzej - dwie świece są zakopcone.
Dziś sprawdziłem ciśnienie na garach - na jednym 12bar, kolejne dwa zero. :]
Mam jednak zwykły manometr od YATO, niemam w komplecie adaptera na M12 x 1,25 - tylko guma "na styk".
W jednym jednak pokazuje ciśnienie w pozostałych dwóch nie..
Jak podejść do gada ?