logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Bosch WLM24441PL - hałas i opór przy obrocie bębna po 10 latach użytkowania

negatyw001 13 Sty 2025 21:17 429 5
REKLAMA
  • #1 21391567
    negatyw001
    Poziom 13  
    Posty: 345
    Pomógł: 6
    Ocena: 20
    Pralka Bosch WLM24441PL.
    Gdy weszła dziś na wysokie obroty zaczęła hałasować wyraźnie głośniej. Przerwałem pranie. Przy obrocie bębna ręką - czuć w pewnym momencie chwilowy opór i towarzyszy temu odgłos tarcia.
    Pralka służyła (bez serwisowania) około 10 lat, a może ciut więcej.

    No i pytanie - warto wezwać fachowca by to ocenił i ją naprawiać?

    Etykieta energetyczna pralki Bosch WLM24441PL z klasą energetyczną A+. Pralka Bosch Logixx 6 z otwartymi drzwiczkami w łazience. Front pralki Bosch Logixx 6 Sensitive z uchwytem i logo. Etykieta z danymi technicznymi pralki Bosch WLM24441PL.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21391590
    zhudomel
    Specjalista AGD
    Posty: 4993
    Pomógł: 1280
    Ocena: 3368
    negatyw001 napisał:
    Przy obrocie bębna ręką - czuć w pewnym momencie chwilowy opór i towarzyszy temu odgłos tarcia.

    I pewnie da się zauważyć, że brzeg bębna ociera o fartuch i "chodzi jajowato"?
    Jeżeli tak, to najprawdopodobniej jest uszkodzony krzyżak bębna.
  • REKLAMA
  • #3 21391591
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15139
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4624
    Trudno tak doradzać. Nie wiem, czy ta pralka ma wymienne łożyska, ale zakładając "wiek" pralki jest to możliwe, bo mogę podejrzewać, że łożyska do wymiany. Ile to będzie kosztowało, to zależy, czy wykona to serwis, czy ktoś, kto zrobi to po amatorsku. Podobnie z diagnozą, każdy przyjazd trzeba zapłacić...
  • REKLAMA
  • #4 21391698
    negatyw001
    Poziom 13  
    Posty: 345
    Pomógł: 6
    Ocena: 20
    Cytat:
    I pewnie da się zauważyć, że brzeg bębna ociera o fartuch i "chodzi jajowato"?


    Da się zauważyć, że brzeg bębna ociera o fartuch i "chodzi jajowato". Czyli pewnie krzyżak? A jak krzyżak to i warto pewnie łożyska wymienić?
    No i pytanie: czy warto i ILE czasu pochodzi po tej naprawie?
  • REKLAMA
  • #5 21391741
    Andrzej Maciejewski
    Poziom 21  
    Posty: 510
    Pomógł: 34
    Ocena: 63
    >>21391698 krzyżak, łożyska i do kompletu simering, a jak 10 lat i pralka rozebrana, to może i szczotki silnika, a w "bonusie" amortyzatory?
  • #6 21394368
    negatyw001
    Poziom 13  
    Posty: 345
    Pomógł: 6
    Ocena: 20
    Reasumując - naprawa nieopłacalna.
    Podjęta już decyzja o zakupie pralko-suszarki (Electrolux 700 SteamCare EW7W2682P).
REKLAMA