Witam,
mam wiekową mikrofalę Panasonic 2M210, "chodzi", ale przestała grzać. Powodem była uszkodzona dioda wysokiego napięcia, niestety nie mam jej oznaczeń, zginęła mi. Wymieniłem na nową typu HVM12 (tylko taka była dostępna w sklepie z częściami elektronicznymi) i przez 2 miesiące mikrofala działała. Teraz znów ta dioda uległa uszkodzeniu. Być może wmontowałem "za słabą" lub przyczyna uszkodzenia pierwszej i tej drugiej jest inna.
Mam pytania:
1. czy te diody są tak podobne do siebie, że można zamiennie zamontować jakąś typową?
2. czy kondensator lub magnetron, do których jest podłączona może być przyczyną jej okresowego uszkadzania?
Pozdrawiam.
mam wiekową mikrofalę Panasonic 2M210, "chodzi", ale przestała grzać. Powodem była uszkodzona dioda wysokiego napięcia, niestety nie mam jej oznaczeń, zginęła mi. Wymieniłem na nową typu HVM12 (tylko taka była dostępna w sklepie z częściami elektronicznymi) i przez 2 miesiące mikrofala działała. Teraz znów ta dioda uległa uszkodzeniu. Być może wmontowałem "za słabą" lub przyczyna uszkodzenia pierwszej i tej drugiej jest inna.
Mam pytania:
1. czy te diody są tak podobne do siebie, że można zamiennie zamontować jakąś typową?
2. czy kondensator lub magnetron, do których jest podłączona może być przyczyną jej okresowego uszkadzania?
Pozdrawiam.