logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 308 2.0 HDI 2008 - brak połączenia z interfejsem diagnostycznym

bartekgazel 18 Sty 2025 18:51 720 6
REKLAMA
  • #1 21398858
    bartekgazel
    Poziom 5  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    Cześć wszystkim,

    mam pewien problem z Peugeot 308, 2.0 HDI 2008 r.
    Interfejs diagnostyczny nie chce się połączyć z samochodem. Piny 16, 4 i 5 wydają się być ok. Multimetr pokazuje napięcie na 16 pinie 12,6 V - 14,4 V w zależności, czy auto odpalone, czy nie.
    Interfejs diagnostyczny Launch x431 z własną baterią oraz najprostszy ELM V519. Oba interfejsy bez problemu łączą się z Peugeotem 307. W przypadku podłączenia do Peugeota 308 brak zasilania urządzeń. Wymieniłem całe gniazdo OBD na nowe. Dla testów na krótko podpiąłem ELM na pin 16, 4, 5 i zasilanie interfejsu działało, więc byłem przekonany, że problem leży w gnieździe OBD. Później znowu podpiąłem na krótko i już zero reakcji. Nowe gniazdo tak samo nie reaguje.
    Spryskałem wszystkie gniazda bezpieczników Contact Spray.

    Proszę o pomoc, z góry dzięki.
  • REKLAMA
  • #2 21398882
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13069
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    Na 4,5 jest masa? Zasilanie na 16 sprawdź żarówką, nie miernikiem, masę też
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • REKLAMA
  • #3 21399009
    bartekgazel
    Poziom 5  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    Poszedłem sprawdzić żarówką i świeci bez problemu.
    Zatem stwierdziłem, że podłączę interfejs i nagle działa wszystko. Jeden i drugi.

    Contact spray zrobił robotę z opóźnieniem, czy jak?
    W poniedziałek kontrolnie odpalę i zobaczę, czy łączy się bez problemu i dam znać.
    Jakaś magia...
  • REKLAMA
  • #4 21399236
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    bartekgazel napisał:

    mam pewien problem z Peugeot 308, 2.0 HDI 2008 r.
    Interfejs diagnostyczny nie chce się połączyć z samochodem. Piny 16, 4 i 5 wydają się być ok. Multimetr pokazuje napięcie na 16 pinie 12,6 V - 14,4 V w zależności, czy auto odpalone, czy nie.


    W gnieździe OBD w 308 masz 2 zasilania- na 16 stałe, na 7 po włączeniu zapłonu, na 3 i 8 CAN Diag, na 6 i 14 CAN IS (międzysystemowy) jakby co. ;)

    Dla porównania w 307 na pin 7 masz diagnostykę K-line.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 21399388
    bartekgazel
    Poziom 5  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    artur.heise napisał:
    bartekgazel napisał:

    mam pewien problem z Peugeot 308, 2.0 HDI 2008 r.
    Interfejs diagnostyczny nie chce się połączyć z samochodem. Piny 16, 4 i 5 wydają się być ok. Multimetr pokazuje napięcie na 16 pinie 12,6 V - 14,4 V w zależności od tego, czy auto odpalone, czy nie.


    W gnieździe OBD w 308 masz 2 zasilania - na 16 stałe, na 7 po włączeniu zapłonu, na 3 i 8 CAN Diag, na 6 i 14 CAN IS (międzysystemowy) jakby co. ;)

    Dla porównania w 307 na pin 7 masz diagnostykę K-line.


    Jakimi wartościami napięcia cechują się 3 i 8 oraz 6 i 14? Bo rozumiem, że 7 potocznie mówiąc to dwunastka.
    Dziękuję za cenną wskazówkę :)
  • REKLAMA
  • #6 21399398
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    bartekgazel napisał:

    Jakimi wartościami napięcia cechują się 3 i 8 oraz 6 i 14 ? Bo rozumiem, że 7 potocznie mówiąc to dwunastka.


    Tam nie ma stałego napięcia, to szyna danych- więc na nich za bardzo bym się nie skupiał. https://autoexpert.pl/artykuly/sieci-can-cz-3

    bartekgazel napisał:
    Dziękuję za cenną wskazówkę :)


    Proszę bardzo. Być może interfejs głupieje, bo w miejscu gdzie się spodziewał K-line'a dostał 12V?
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #7 21399712
    bartekgazel
    Poziom 5  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    bartekgazel napisał:
    Proszę bardzo. Być może interfejs głupieje, bo w miejscu gdzie się spodziewał K-line'a dostał 12V?


    Podłączyłem interfejs do pinów 16,4,5 aby sprawdzić czy włączy się i przez chwile działał, a później ponownie wywaliło, więc ominąłem pin 7.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z brakiem połączenia interfejsu diagnostycznego z Peugeot 308 2.0 HDI z 2008 roku. Po sprawdzeniu pinów 16, 4 i 5, które wydawały się w porządku, oraz napięcia na pinie 16, użytkownik wymienił gniazdo OBD, jednak problem nadal występował. Po zastosowaniu sprayu kontaktowego interfejsy diagnostyczne (Launch x431 i ELM V519) zaczęły działać, co sugeruje, że problem mógł być związany z korozją lub zanieczyszczeniem w gnieździe. Użytkownik uzyskał również informacje o napięciach na innych pinach gniazda OBD, co może być istotne dla dalszej diagnostyki.
REKLAMA