Cześć wszystkim,
mam pewien problem z Peugeot 308, 2.0 HDI 2008 r.
Interfejs diagnostyczny nie chce się połączyć z samochodem. Piny 16, 4 i 5 wydają się być ok. Multimetr pokazuje napięcie na 16 pinie 12,6 V - 14,4 V w zależności, czy auto odpalone, czy nie.
Interfejs diagnostyczny Launch x431 z własną baterią oraz najprostszy ELM V519. Oba interfejsy bez problemu łączą się z Peugeotem 307. W przypadku podłączenia do Peugeota 308 brak zasilania urządzeń. Wymieniłem całe gniazdo OBD na nowe. Dla testów na krótko podpiąłem ELM na pin 16, 4, 5 i zasilanie interfejsu działało, więc byłem przekonany, że problem leży w gnieździe OBD. Później znowu podpiąłem na krótko i już zero reakcji. Nowe gniazdo tak samo nie reaguje.
Spryskałem wszystkie gniazda bezpieczników Contact Spray.
Proszę o pomoc, z góry dzięki.
mam pewien problem z Peugeot 308, 2.0 HDI 2008 r.
Interfejs diagnostyczny nie chce się połączyć z samochodem. Piny 16, 4 i 5 wydają się być ok. Multimetr pokazuje napięcie na 16 pinie 12,6 V - 14,4 V w zależności, czy auto odpalone, czy nie.
Interfejs diagnostyczny Launch x431 z własną baterią oraz najprostszy ELM V519. Oba interfejsy bez problemu łączą się z Peugeotem 307. W przypadku podłączenia do Peugeota 308 brak zasilania urządzeń. Wymieniłem całe gniazdo OBD na nowe. Dla testów na krótko podpiąłem ELM na pin 16, 4, 5 i zasilanie interfejsu działało, więc byłem przekonany, że problem leży w gnieździe OBD. Później znowu podpiąłem na krótko i już zero reakcji. Nowe gniazdo tak samo nie reaguje.
Spryskałem wszystkie gniazda bezpieczników Contact Spray.
Proszę o pomoc, z góry dzięki.