logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Nie działa OBD. Brak napięcia, Peugeot 308 T9 2.0blueHDI 2015

janusz10575 17 Lut 2024 19:14 5412 2
REKLAMA
  • #1 20965902
    janusz10575
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 2
    Dzień dobry
    Czy w Peugocie 308 T9 2.0 blueHDI 20015 jest jakiś ukryty bezpiecznik od OBD ? Sprawdziłem te w komorze silnika i pod kierownicą i są ok, a brak napięcia na gnieżdzie i żaden interfejs nie działa... Sytuacja (nie działające obd) pojawiła się dzis po ponownym podłączeniu Diagboxa. Pierwsze podłączenie diagboxa celem diagnostyki przebiegło pomyślnie.
    W aucie od tego momentu wyświetla się usterka silnika i SERVICE, nadto świeci się kontrolca ECO off. Napięcia na akumulatorze ok. Styki czyste
    Jakieś rady ?
  • REKLAMA
  • #2 20967202
    majster129
    Poziom 23  
    Posty: 556
    Pomógł: 45
    Ocena: 103
    janusz10575 napisał:
    Dzień dobry
    Czy w Peugocie 308 T9 2.0 blueHDI 20015 jest jakiś ukryty bezpiecznik od OBD ? Sprawdziłem te w komorze silnika i pod kierownicą i są ok, a brak napięcia na gnieżdzie i żaden interfejs nie działa... Sytuacja (nie działające obd) pojawiła się dzis po ponownym podłączeniu Diagboxa. Pierwsze podłączenie diagboxa celem diagnostyki przebiegło pomyślnie.
    W aucie od tego momentu wyświetla się usterka silnika i SERVICE, nadto świeci się kontrolca ECO off. Napięcia na akumulatorze ok. Styki czyste
    Jakieś rady ?

    Poszukaj na BSI
  • #3 20968995
    janusz10575
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 2

    Problem rozwiązany - początkowo nie widziałem tego bezpiecznika (bo skrzynkę BSI przeglądałem), jednak jak zrobiłem "second look" to znalazł się winowajca - bezpiecznik 7,5A, który był spalony. Zlokalizowany nieco ponad złączem zasilającym moduł. Zdjęcie dla orientacji. Niestety dostęp do niego jest trudny. Nie działa OBD. Brak napięcia, Peugeot 308 T9 2.0blueHDI 2015
REKLAMA