Witam.
Próbując podłączyć dekoder Ferguson Ariva T75 do starego czarnobiałego TV uszkodziłem ten dekoder. Ponieważ pomyliłem punkt na który ma wchodzić sygnał, na wyjście video w dekoderze poszło z telewizora około 50 V. W tym momencie dekoder przeszedł do standby i po chwili znów się włączył. Po tym wszystkim po włączeniu do sieci zachowuje się normalnie, jakby działał, jedynie nie daje żadnego obrazu po eurozłączu. Dźwięku nie sprawdzałem. Czy istnieje szansa na samodzielną naprawę? Dodam, że gwarancja została niegdyś unieważniona na skutek zerwanej nalepki, więc odsyłka na naprawę gwarancyjną nie ma sensu. Czy istnieje szansa, że tuner ten będzie działał normalnie po złączu HDMI? Oraz co potencjalnie mogło ulec w nim uszkodzeniu?
Pozdrawiam.
Próbując podłączyć dekoder Ferguson Ariva T75 do starego czarnobiałego TV uszkodziłem ten dekoder. Ponieważ pomyliłem punkt na który ma wchodzić sygnał, na wyjście video w dekoderze poszło z telewizora około 50 V. W tym momencie dekoder przeszedł do standby i po chwili znów się włączył. Po tym wszystkim po włączeniu do sieci zachowuje się normalnie, jakby działał, jedynie nie daje żadnego obrazu po eurozłączu. Dźwięku nie sprawdzałem. Czy istnieje szansa na samodzielną naprawę? Dodam, że gwarancja została niegdyś unieważniona na skutek zerwanej nalepki, więc odsyłka na naprawę gwarancyjną nie ma sensu. Czy istnieje szansa, że tuner ten będzie działał normalnie po złączu HDMI? Oraz co potencjalnie mogło ulec w nim uszkodzeniu?
Pozdrawiam.