Witam,
Mój kłopot polega na tym, że ekspres do kawy, który posiadam, odmówił posłuszeństwa po 12 latach. Jest to Magic TYP SUP 012 DE.
Problem polega na tym, że po wieczornej kawie normalnie wyłączyłem go. Rano chciałem zaparzyć kawę i KONIEC. Pokazał komunikat odpowietrzanie. Woda była w pojemniku. Mimo to dolałem do pełna i ponownie włączyłem. Znowu ten sam komunikat. Próbowałem kilkukrotnie. Zawsze to samo. Ostatnie odkamienianie dwa miesiące temu, cztery kawy dziennie. Chciałem więc włączyć odkamienianie. Przyjmuje polecenie, słychać pompę, ale woda nie leci. Na wyświetlaczu komunikat, że odkamienianie w toku. Później komunikat, że odkamienianie zakończone. Ale ekspres nadal nie działa.
Słychać, że pompa OK, bo pompuje. Podczas próby odpowietrzania, po przekręceniu pokrętła do odpowietrzania, czasami poleci kilka kropel, czasami wypchnie minimum powietrza (bardzo mało). Grzałki grzeją.
Podczas wymuszonej pracy słychać, jak elektrozawory przełączają się.
Wszystkie wężyki drożne.
Gdzie szukać przyczyny? Bardzo proszę o pomoc. Kolejne dni bez kawy z SEACO to udręka.
Pozdrawiam
Mój kłopot polega na tym, że ekspres do kawy, który posiadam, odmówił posłuszeństwa po 12 latach. Jest to Magic TYP SUP 012 DE.
Problem polega na tym, że po wieczornej kawie normalnie wyłączyłem go. Rano chciałem zaparzyć kawę i KONIEC. Pokazał komunikat odpowietrzanie. Woda była w pojemniku. Mimo to dolałem do pełna i ponownie włączyłem. Znowu ten sam komunikat. Próbowałem kilkukrotnie. Zawsze to samo. Ostatnie odkamienianie dwa miesiące temu, cztery kawy dziennie. Chciałem więc włączyć odkamienianie. Przyjmuje polecenie, słychać pompę, ale woda nie leci. Na wyświetlaczu komunikat, że odkamienianie w toku. Później komunikat, że odkamienianie zakończone. Ale ekspres nadal nie działa.
Słychać, że pompa OK, bo pompuje. Podczas próby odpowietrzania, po przekręceniu pokrętła do odpowietrzania, czasami poleci kilka kropel, czasami wypchnie minimum powietrza (bardzo mało). Grzałki grzeją.
Podczas wymuszonej pracy słychać, jak elektrozawory przełączają się.
Wszystkie wężyki drożne.
Gdzie szukać przyczyny? Bardzo proszę o pomoc. Kolejne dni bez kawy z SEACO to udręka.
Pozdrawiam