logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór falownika hybrydowego 2025: Solis, SolarEdge, Deye czy Goodwe?

zduni 01 Mar 2025 17:15 2880 4
REKLAMA
  • #1 21461556
    zduni
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 3
    Jaki falownik hybrydowy wybrać w 2025 r.?
    Niestety każdy fachowiec swoje chwali. Mam dach kopertowy 20 °. Planuję 2 stringi na południowy wschód i zachód. Nie ma drzew, więc warunki dobre. Instalacja pomiędzy 5, x do 6, x. Do tego chciałbym magazyn ok. 10 kWh, i najlepiej system, co będzie spięty z giełdą energii, raczej celuję w autokonsumpcji, ale może się przyda na przyszłość, kto wie, co wymyślą. Wiem, że taką funkcję ma Solis i SolarEdge, ale ten drugi wychodzi drożej przez optymalizatory, które mi nie są potrzebne. Backup też się przyda, chociaż rzadko prąd wyłączają.
    Sporo ofert jest Deye'a, ale podobno dużo prądu ciągną i są głośne.
    Mam jeszcze ofertę na Goodwe. Co polecacie?
  • REKLAMA
  • #2 21461658
    Tech132
    Poziom 29  
    Posty: 1082
    Pomógł: 96
    Ocena: 390
    Tylko Deye każdy falownik hybrydowy pobiera prąd .
  • REKLAMA
  • #3 21461669
    k_pec
    Poziom 34  
    Posty: 1772
    Pomógł: 271
    Ocena: 561
    zduni napisał:
    Co polecacie?

    Ściągnięcie manuali do interesujących cię modeli i dokładne ich przestudiowanie pod kątem swoich oczekiwań. Nie ma lepszego sposobu wybrać sobie optymalny dla siebie model.
    A tu dopytać tylko o właściwości / opcje z którymi miałbyś jakieś problemy ze zrozumieniem.


    zduni napisał:
    Instalacja pomiędzy 5, x do 6, x.

    To ilości paneli w stringach?
  • REKLAMA
  • #4 21461958
    nemmm
    Poziom 13  
    Posty: 94
    Pomógł: 2
    Ocena: 34
    >>21461669 To chyba moc między 5.1kWp a 6.9kWp.
  • #5 21462600
    zduni
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Ocena: 3
    Dokładnie tak, pomiędzy 5,1 a 6,9 kW. Ekspertem nie jestem i chciałem trochę z wiedzy innych skorzystać, nie ukrywam. Dzięki za każdą odpowiedź. Co do Deye'a, to gdzieś znalazłem komentarz, że w środku jest shit i jest słabo przemyślany. Mówię o niskoprądowych.
REKLAMA