Cześć
Kończy mi się umowa w Tauron z końcem marca. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze nowej umowy, gdyż po prostu się na tym nie znam.
Jestem prosumentem, mam instalację fotowoltaiczną o mocy 8 kW i zużywam większość prądu na swoje zapotrzebowanie, w tym klimatyzację, a cały nadmiar prądu poprzez wypalanie nadmiaru grzejnikami elektrycznymi przy końcu okresu rozliczeniowego.
Na obecną umowę prąd eko z serwisantem ( EE_GD GR10 Int Eko_S24D GZE_PA3 ) dałem się namówić na infolinii, natomiast wydaje mi się, że sumując wszystkie opłaty przesyłowe i dodatkowe, wychodzi mnie drożej niż w innych opcjach, zwłaszcza przy braku poboru energii wyższej niż oddawana.
Obecnie proponują mi umowę "Ochrona fotowoltaiki z Serwisantem 24H PLUS", ale tu ponownie spodziewam się masy kruczków oraz poukrywanych opłat, które finalnie zedrą ze mnie więcej pieniędzy, niż powinienem faktycznie płacić.
Czy ktoś będący prosumentem może doradzić, która opcja umowy w Tauronie opłaca się najbardziej dla prosumentów w mojej sytuacji?
Z góry dziękuję za pomoc.
Kończy mi się umowa w Tauron z końcem marca. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze nowej umowy, gdyż po prostu się na tym nie znam.
Jestem prosumentem, mam instalację fotowoltaiczną o mocy 8 kW i zużywam większość prądu na swoje zapotrzebowanie, w tym klimatyzację, a cały nadmiar prądu poprzez wypalanie nadmiaru grzejnikami elektrycznymi przy końcu okresu rozliczeniowego.
Na obecną umowę prąd eko z serwisantem ( EE_GD GR10 Int Eko_S24D GZE_PA3 ) dałem się namówić na infolinii, natomiast wydaje mi się, że sumując wszystkie opłaty przesyłowe i dodatkowe, wychodzi mnie drożej niż w innych opcjach, zwłaszcza przy braku poboru energii wyższej niż oddawana.
Obecnie proponują mi umowę "Ochrona fotowoltaiki z Serwisantem 24H PLUS", ale tu ponownie spodziewam się masy kruczków oraz poukrywanych opłat, które finalnie zedrą ze mnie więcej pieniędzy, niż powinienem faktycznie płacić.
Czy ktoś będący prosumentem może doradzić, która opcja umowy w Tauronie opłaca się najbardziej dla prosumentów w mojej sytuacji?
Z góry dziękuję za pomoc.