logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Silnik 152 FMH 110 4T - wylewające się paliwo z gaźnika PZ 19

lga1200am4 26 Mar 2025 21:31 459 2
REKLAMA
  • #1 21496733
    lga1200am4
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Mam problem. Mam silnik 152 fmh czterobiegowa 110 4T. Zmieniłem gaźnik na nowy, taki jak był wcześniej, oryginalny PZ 19, i teraz jest PZ 19. Tak jak niektórzy mówili, wyregulowałem pływak i cały czas zmagam się z problemem wylewającego się paliwa przez filtr powietrza. Silnik nie odpala, chociaż mam najniższą dawkę na iglicy. Kompresja, wiem, że jest, bo silnik na nowym tłoku miał zrobione niecałe pięć motogodzin i kompresja wychodzi bardzo wysoka. Czasami nawet kopka dość mocno odbije. Nie były regulowane zawory. Jednak jak już motor odpali, zazwyczaj odpalał tylko na plaku. Czasem odpalał już normalnie, jednak strasznie pluł od strony filtra powietrza paliwem. Świeca jest cała czarna po odkręceniu, jednak iskra jest bardzo dobra i nie ma przebicia na fajce, i silnik nie wkręca się powyżej jakichś 4000 tysięcy obr. Pls pomóżcie.
    AI: Jakie dokładnie zmiany wprowadziłeś przy regulacji pływaka w nowym gaźniku?
    Obniżenie krzywki blokującej dopływ paliwa do gaźnika
    AI: Czy nowy gaźnik PZ 19 był fabrycznie wyregulowany, czy wprowadzałeś jakieś dodatkowe zmiany w jego ustawieniach?
    Próbowałem wszystkie możliwe regulacje iglicy i wszystkie możliwe regulacje obrotów i mieszanki paliwowo-powietrznej i dalej nic.
  • REKLAMA
  • #2 21496964
    trojan 12
    Poziom 40  
    Posty: 5016
    Pomógł: 517
    Ocena: 1113
    Dlaczego wymieniany tłok, stara uszczelka to już lekka przesada.
  • #3 21497049
    lga1200am4
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Był robiony remont silnika, ale wszystkie uszczelki pod głowicą i pod cylindrem wymienione.
REKLAMA