Witam,
Pierwszy raz robię w domu instalację alarmową i mam mały problem.
Ogólnie instalację zrobiłem według tego schematu, Satel Perfecta 16 - 2 manipulatory, 1 strefa - 2 czujki, 2 strefa - 1 czujka, sygn. zewnętrzny.
Według programu i stanu rzeczywistego wejść, czujniki działają i zmieniają stan przy ruchu.
Problem polega na tym, że po zazbrojeniu klawiatury (z obu), po upływie czasu system zamiast się uzbrajać, od razu wywołuje alarm.
Próbowałem różnych kombinacji, usuwałem wejścia w programie, to zaczynało od kolejnego, z drugiej klawiatury taka sama sytuacja. Gdy usunę ALARM, ale nie rozbroję, to system działa tak, jak powinien, każda czujka wyłapuje ruch i włącza się odliczanie.
Czujki to Satel Dual Slim.
Chciałbym również zapytać o prawidłowe ustawienie sygnalizatora 4003R, włącza się zaraz przy wywołaniu alarmu i nie działa opóźnienie 30 s. Czy to tutaj coś trzeba zmienić w wejściu 1, czy coś mogłem namieszać w kablach.
Z góry dziękuję za pomoc!
Pierwszy raz robię w domu instalację alarmową i mam mały problem.
Ogólnie instalację zrobiłem według tego schematu, Satel Perfecta 16 - 2 manipulatory, 1 strefa - 2 czujki, 2 strefa - 1 czujka, sygn. zewnętrzny.
Według programu i stanu rzeczywistego wejść, czujniki działają i zmieniają stan przy ruchu.
Problem polega na tym, że po zazbrojeniu klawiatury (z obu), po upływie czasu system zamiast się uzbrajać, od razu wywołuje alarm.
Próbowałem różnych kombinacji, usuwałem wejścia w programie, to zaczynało od kolejnego, z drugiej klawiatury taka sama sytuacja. Gdy usunę ALARM, ale nie rozbroję, to system działa tak, jak powinien, każda czujka wyłapuje ruch i włącza się odliczanie.
Czujki to Satel Dual Slim.
Chciałbym również zapytać o prawidłowe ustawienie sygnalizatora 4003R, włącza się zaraz przy wywołaniu alarmu i nie działa opóźnienie 30 s. Czy to tutaj coś trzeba zmienić w wejściu 1, czy coś mogłem namieszać w kablach.
Z góry dziękuję za pomoc!