Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

panasonic -jak sprawdzić wyjścia wzmacniacza i subwoofera??

kuba_982 16 Dec 2005 17:34 2631 4
    kuba_982
    Level 15  
    Witam!
    Prubóję od jakiegoś czasu podłączyć wzmacniacz do samochodu.Wzmacniacz to starszy model FISHER BX901 . Podłączam normalnie wyjście wzmacniacza radia z wejściem wzmaka za pomocą kabla RCA i nic )-; . Wzmak ma wejśćie czincze i obok jest przełącznik level control (low/high) i włączam na low -zresztą na obu nie działa.Wzmak ma jeszcze wejście na tzw. piątkę opisane low input .Czy muszę sie koniecznie pod nie podpiąć.Czy jest jakaś możliwośc sprawdzenia wyjścia wzmacniaczy radia?? Wzmak po podłączeniu zasilania kruciutko piszczy-tak jakby się włączał.
    Bardzo proszę o pomoc!!
    maxmax77
    Level 23  
    a podłączyłeś zacisk rem bez tego nie wystartuje to załanczanie a co do wejścia 5 to nie musisz się pod nie podpinać, chociaż były wzmacniacze które współpracowały z korektorami i trzeba było robić krosówkę. wzmacniacz posiada jakieś kontrolki led?
    kuba_982
    Level 15  
    Witam!
    Nie nie posiada żadnych led.Podłączam na pewno dobrze.Coś jest nie tak-chyba końcówki mocy padły bo we wzmaku jest napięcie tzn. przetwornica działa i daje jakieś 37V.Reszty nie potrafie sprawdzić.Szkoda bo jak na taki sprzęt to chyba miał te 2x70W jak było napisane na obudowie (-; .Dzięki za pomoc!

A i jeszcze jedno -podłączałem go już na wszystkie sposoby i nawet najmniejszego szumku w głośnikach nie usłyszałem a na pożyczonym wzmaku jest wszystko ok i nawet jak sie podłącza zasilanie to jakieś trzaski w głośnikach słychać a tu nic )-;
    maxmax77
    Level 23  
    przetwornica powinna dawać +,- 37v sprawdź na elektrolitach i to napięcie powinno być na tranzystorach mocy zobacz czy sygnał ( jak dotkniesz palcem) na tej piątce nie daje efektu na głośnikach może potrzebować zmostkowania, sprawdź czy gniazda czincz we wzmacniaczu nie są oberwane
    kuba_982
    Level 15  
    Napięcie jest na elektrolitach i dochodzi do scalakow tylko nie wiem jak sprawdzić czy +czy - 37V (ale do scalaków dochodzi podwojnie to chyba dobże). Nie ma wcale efektów na głośnikach i czincze są ok.